Κρεμονέζε – Αταλάντα 1-3: Διπλό για… σεντόνι

Η Αταλάντα πέρασε με 3-1 από την έδρα της Κρεμονέζε και έμεινε σε τροχιά τετράδας.

Η Αταλάντα νίκησε, έστω και δύσκολα, στην έδρα της ουραγού της βαθμολογίας και «καταδικασμένης» σε υποβιβασμό, Κρεμονέζε με 3-1, στο πρώτο ματς της 28ης αγωνιστικής της Serie A, μετά τη διακοπή για τις εθνικές ομάδες, και παρέμεινε σε τροχιά Champions League.

Η ομάδα του Μπέργκαμο προηγήθηκε με τον Ντε Ρουν (44′), οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν με το πέναλτι του Τσιοφάνι (56′), αλλά στο 73ο λεπτό ο Μπογκά έκανε το 2-1 και στις καθυστερήσεις ο Λούκμαν διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

Κρεμονέζε: Καρνεζέκι, Βαλέρι, Αϊβού, Μεϊτέ (80’ Μπουοναϊούτο), Μπιανκέτι, Πίκελ, Τσιοφάνι (67’ Γκαλντάμες), Τσαντζού, Λοτσοσβίλι (67’ Βάσκεθ), Καστανιέτι (80’ Γκιλιόνε), Μπενάσι (74’ Ντέσερς)

Αταλάντα: Μούσο, Τολόι (80’ Ντεμιράλ), Παλομίνο, Σκαλβίνι, Τζαπακόστα (66’ Μέλε), Ντε Ρόουν, Έντερσον, Ρουτζέρι, Πάσαλιτς (46’ Μπογκά), Μουριέλ (46’ Λούκμαν), Σαπάτα (59’ Χόιλουντ).

Μπακς: Παραμένει εκτός ο Γιάννης Αντετοκούνμπο, χάνει και το Game 3 με τους Πέισερς

Χωρίς τον Γιάννη Αντετοκούνμπο θα αγωνιστούν οι Μπακς κόντρα στους Πέισερς, στο τρίτο ματς της σειράς των Play-offs, όπως ανακοίνωσαν επίσημα τα «Ελάφια»