Πέμπτη 02 Μαϊου 2024
Αλμέιδα: «Αργήσαμε να μπούμε στο παιχνίδι»

Ο Ματίας Αλμέιδα αναφέρθηκε στα αίτια της ήττας της ΑΕΚ από τον ΠΑΟΚ στην Τούμπα.

Η ΑΕΚ ηττήθηκε με 2-0 από τον ΠΑΟΚ στην Τούμπα και έχασε έδαφος στη βαθμολογία, με τον Ματίας Αλμέιδα να τονίζει στις δηλώσεις του μετά το ματς ότι η ομάδα του άργησε να μπει στο κλίμα του αγώνα.

Όσα είπε ο Αλμέιδα:

«Η αίσθηση που έχω είναι πως δεν μου αρέσει να χάνω, Συγχαρητήρια στον ΠΑΟΚ, κάναμε κάθε δυνατό για να ισοφαρίσουμε. Χάσαμε σε κάποιες συγκεκριμένες στιγμές αυτά που έπρεπε να εκμεταλλευτούμε.

Ισοδύναμο ματς. Όταν μπορέσαμε και είχαμε την κατοχή κάναμε τη διαφορά, κυρίως στο 2ο μέρος. Αλλά αυτό που πρέπει να δούμε είναι τι κάναμε καλά και τι δεν κάναμε καλά.

Μπορούμε να πούμε πως πίεσαν και οι δύο ομάδες. Στο πρώτο 15λεπτο είχαμε κανει κατι πιο ξεκάθαρο από τον ΠΑΟΚ αλλά αυτός σκόραρε. Συμβαίνει αυτό στο ποδόσφαιρο, όταν κάνεις λάθος δέχεσαι γκολ.

Δεν είδα κάποια διαφορά στο πρώτο 15λεπτο, ξέραμε πως του αρέσει του ΠΑΟΚ να κρατάει τη μπάλα και θα πιέσει. Μας κόστισε το ότι αργήσαμε να μπούμε στο ματς. Μόλις δεχτήκαμε το γκολ είδαμε την ομάδα της ΑΕΚ όπως την βλέπουμε στα άλλα ματς.