Oλυμπιακός – Βριλήσσια 36-23: Άνετα οι «ερυθρόλευκοι»

Ένα εύκολο βράδυ πέρασε ο Ολυμπιακός που επικράτησε με το ευρύ 36-23 των Βριλησσίων.

O Oλυμπιακός συνεχίζει τις εξαιρετικές του εμφανίσεις, επικρατώντας των Βριλησσίων με σκορ 36-23 στο πλαίσιο της 17ης αγωνιστικής της Handball Premier.

Έτσι οι «ερυθρόλευκοι» δεν είχαν πρόβλημα να διατηρηθούν στην κορυφή της βαθμολογίας και να συνεχίζουν ακάθεκτοι την πορεία τους.

Στο ξεκίνημα του ματς, ο Ολυμπιακός βρέθηκε πίσω με 2-1, 4-3 και 9-8, ωστόσο αντέδρασε εντυπωσιακά και «έκλεισε» το ημίχρονο με 19-9, με γκολ του Παπαβασίλη (29:58), «τρέχοντας» σερί 11-0, με έναν εξαιρετικό Κοτανίδη κάτω από τα δοκάρια!

Στο δεύτερο ημίχρονο, 18 λεπτά μετά, τα Βριλήσσια πέτυχαν το 10ο τέρμα τους, μειώνοντας σε 19-10, με τον Μπουρζέ να επαναφέρει τη διαφορά στο +10 (20-10), στο 34:01. Στο 38ο λεπτό, ο Μπάγιος «έγραψε» το 22-12, ενώ ο Γκράτζαν έδωσε «αέρα» 13 γκολ (28-15) στους πρωταθλητές Ελλάδας, στο 47:15.

Ο Θρύλος συνέχισε στον ίδιο ρυθμό και ο Πασσιάς έκανε το +14 (36-22), στο 59:16, ενώ στη συνέχεια, τα Βριλήσσια μείωσαν σε 36-23, που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.

Η UEFA αποθέωσε τον Ολυμπιακό για τις δύο προκρίσεις (pic)

Η UEFA με ποστάρισμά της στάθηκε και στην ομάδα Νέων του Ολυμπιακού, αλλά και στην ομάδα των ανδρών για τις δύo ευρωπαϊκές προκρίσεις μέσα σε λιγότερο από 20 ώρες στην διαδικασία των πέναλτι