Λαρεντζάκης: «Το παιχνίδι χάθηκε στο τελευταίο τρίλεπτο»

Ο Γιαννούλης Λαρεντζάκης σχολίασε την ήττα του Ολυμπιακού από τη Μακάμπι Τελ Αβίβ για την 9η αγωνιστική της Euroleague.

Ο Ολυμπιακός ηττήθηκε από τη Μακάμπι Τελ Αβίβ στο Ισραήλ, για την 9η αγωνιστική της Euroleague με 90-84, έχοντας για κορυφαίο τον Γιαννούλη Λαρεντζάκη, με 21 πόντους.

Ο διεθνής γκάρντ, στις δηλώσεις του μετά το τέλος του ματς τόνισε, πως η κακή παρουσία του Ολυμπιακού στα τελευταία τρία λεπτά του αγώνα ήταν αυτή που έκρινε το ματς υπέρ των Ισραηλινών.

Αναλυτικά όσα δήλωσε ο Λαρεντζάκης στη NOVA:

«Κάναμε ένα κακό τρίλεπτο, δεχθήκαμε εύκολους πόντους, κάποια σουτ που δεν βάλαμε. Η Μακάμπι είναι πολύ καλή ομάδα και μας έκανε ζημιά.

Δεν έπαιξε ρόλο το γήπεδο και η έδρα. Είχαμε κακές επιλογές στην επίθεση με άστοχα σουτ και δεν βρήκαμε σωστές άμυνες στο τέλος.

Στα τελευταία 5 λεπτά δεν υπάρχει θέμα κούρασης, όταν θέλεις το ματς. Όταν είσαι τόσο κοντά λειτουργεί το ένστικτο της επιβίωσης. Στο τρίλεπτο αυτό χάθηκε το παιχνίδι».