Φούλαμ – Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ 1-2: «Απόδραση» με buzzer beater

Χάρη σε γκολ του Γκαρνάτσο στην τελευταία φάση του αγώνα, η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ έφυγε με νίκη 2-1 από το Λονδίνο επί της Φούλαμ.

Σπουδαία νίκη για τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ στο Λονδίνο επί της Φούλαμ! Χάρη σε γκολ του νεαρού Γκαρνάτσο στην τελευταία φάση του αγώνα, οι «κόκκινοι διάβολοι» επικράτησαν με 2-1 και έφτασαν στο -3 από την τέταρτη Τότεναμ που έχει και ματς περισσότερο.

Ο Ντε Χέα κράτησε τη Γιουνάιτεντ «όρθια» όποτε χρειάστηκε σε όλο το ματς και συνέβαλλε τα μέγιστα για να έρθει η νίκη. Ο Έρικσεν με προβολή στο 14′ έκανε το 0-1 μετά από γύρισμα του Μαρσιάλ, αλλά η Φούλαμ βρήκε την ισοφάριση στο ξεκίνημα του δεύτερου μέρους.

Ο Ντάνιελ Τζέιμς έκανε το 1-1 από κοντά στο 61′ για τους γηπεδούχους και στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων ο 18χρονος Γκαρνάτσο έκανε το 1-2 με ωραίο τελείωμα, χαρίζοντας τη νίκη στην ομάδα του.

Φούλαμ: Λένο, Ριμ, Ντιόπ, Ρόμπινσον, Κέρνεϊ (90+2’ Ονομά), Αντρέας Παρέιερα, Παλίνια, Γουΐλσον (59’ Τζέιμς), Γουίλιαν, Ντε Κόρδοβα Ριντ, Βινίσιους

Γιουνάιτεντ: Ντε Χέα, Λίντελεφ, Μαλάσια, Σο, Μαρτίνες, Έρικσεν, Κασεμίρο, Μπρούνο Φερνάντες, Μαρσιάλ (73’ Γκαρνάτσο), Ελάνγκα (55’ ΜακΤόμινεϊ), Ράσφορντ.

Παναθηναϊκός – Μακάμπι Τελ Αβίβ 95-79: Ξέσπασε και ισοφάρισε σε 1-1

Ο Παναθηναϊκός πάτησε… γκάζι μετά το πρώτο δεκάλεπτο και επικράτησε με 95-79 της Μακάμπι, με τους Πράσινους να ισοφαρίζουν σε 1-1 τη σειρά των playoffs.