Σάββατο 20 Απριλίου 2024
Τη γλίτωσε στο 96′ η Βαλένθια (2-2)

Η Βαλένθια σκόραρε στο 6ο λεπτό των καθυστερήσεων απέναντι στην έδρα της Εσπανιόλ και γλίτωσε την ήττα (2-2) στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής της La Liga.

Μετά από ένα συναρπαστικό ματς, Εσπανιόλ και Βαλένθια αναδείχθηκαν ισόπαλες 2-2 σε αναμέτρηση για την 7η αγωνιστική της La Liga.

Το σκορ άνοιξε για τις «νυχτερίδες» ο Γκαμπριέλ Παουλίστα στο 54΄, για να ισοφαρίσουν οι γηπεδούχοι με τον Χοσέλου δύο λεπτά αργότερα. Στο 83΄ η Εσπανιόλ έκανε την ανατροπή και πήρε προβάδισμα στο σκορ με τον Νταρντέρ για να ισοφαρίσει η Βαλένθια στο 6ο λεπτό των καθυστερήσεων με τον Κομέρτ.

Οι φιλοξενούμενοι ολοκλήρωσαν την αναμέτρηση με δέκα παίκτες, λόγω αποβολής του Μάρκος Αντρέ στο 86΄. Κόκκινη κάρτα δέχθηκε και ο Μπρέθγουεϊτ της Εσπανιόλ στις καθυστερήσεις.

ΕΣΠΑΝΙΟΛ: Φερνάντεθ, Καμπρέρα, Καλέρο (73′ Μελαμέδ), Σέρχι Γκόμεθ, Βινίσιους, Μπράιαν, Χάβι Πουάδο (46′ Βιδάλ), Νταρντέρ (87′ Σίμο), Εξπόζιτο (61′ Μπαρέ), Μπρεϊθγουέιτ, Χοσέλου

ΒΑΛΕΝΘΙΑ: Μαμαρντασβίλι, Γκαγιά, Ντιακαμπί, Παουλίστα (72′ Αντρέ), Κορέια, Μοριμπά (85′ Ντούρο), Αλμέιδα (72′ Κομέρ), Γκιλαμόν, Λίνο, Καβάνι (72′ Γκονζάλες), Καστιγέχο (46′ Κλάιφερτ)

Περίπατος και τώρα… Σέλτικς για τους Χιτ (112-91, vid)

Οι Μαϊάμι Χιτ επικράτησαν των Σικάγο Μπουλς με 112-91 και εξασφάλισαν το τελευταίο εισιτήριο για τα play off της Ανατολής, όπου θα αντιμετωπίσουν τους Σέλτικς.