Η Παρί Σεν Ζερμέν μπορεί να βρέθηκε πίσω στο σκορ από τη Μακάμπι Χάιφα εκτός έδρας, ωστόσο δεν δυσκολεύτηκε να ανατρέψει την κατάσταση και να πάρει τη νίκη με 3-1 για τη 2η αγωνιστική του 8ου ομίλου του Champions League, έχοντας έτσι το απόλυτο στη βαθμολογία.

Η Μακάμπι προηγήθηκε στο 24′ με τον Τσέρι, αλλά η Παρί αντέδρασε άμεσα καθώς στο 37′ ο Μέσι ισοφάρισε σε 1-1.

Η κατάσταση άλλαξε ολοκληρωτικά στο δεύτερο 45λεπτο, με τους Παριζιάνους να ανεβάζουν ταχύτητα και να κάνουν την ανατροπή, με τον Μέσι αυτή τη φορά να βγάζει τρομερή ασίστ στον Εμπαπέ και ο νεαρός Γάλλος να κάνει το 1-2 στο 69′.

Το τελικό 1-3 διαμόρφωσε ο Νεϊμάρ στο 88′.

ΜΑΚΑΜΠΙ: Κοέν, Σούντγκρεν (55’Σεκ), Μπατουμπινσίκα, Γκόλντμπεργκ, Κόρνουντ (91’Τσιμποντά), Σερί, Λαβί, Αμπού Φανί, Ατζιλί (76’Νταβίντ), Χαζίζα, Πιερό (91’Ρουκάβτσια).

ΠΑΡΙ: Ντοναρούμα, Ντανίλο, Μαρκίνιος, Ράμος, Μουκιελέ (83’Χακίμι) , Νούνο Μέντες, Βιτίνια (74’Ρουίθ), Βεράτι, Μέσι, Νεϊμάρ (91’Σολέρ), Εμπαπέ.

Γιουβέντους – Μπενφίκα 1-2

Η Μπενφίκα πραγματοποίησε εξαιρετική εμφάνιση απέναντι στη Γιουβέντους στο Τορίνο και πήρε σπουδαία νίκη με 2-1, επεκτείνοντας το απίστευτο σερί της στις 12 συνεχόμενες νίκες από το ξεκίνημα της σεζόν.

Ο Μίλικ έκανε το 1-0 για τη Γιούβε στο τέταρτο λεπτό της αναμέτρησης, αλλά ο Ζοάο Μάριο ισοφάρισε με πέναλτι στο 43′.

Το γκολ που έδωσε τη νίκη στους Λουζιτανούς πέτυχε ο Νέρες στο 55′.