Τετάρτη 17 Απριλίου 2024
«Σεφτέ» στις νίκες η Σεβίλλη (2-3)

Η Εσπανιόλ έβαλε δύσκολα στη Σεβίλλη, αλλά οι Ανδαλουσιανοί επικράτησαν με 3-2 στη Βαρκελώνη για την 5η αγωνιστική της La Liga, πετυχαίνοντας την πρώτη τους νίκη στη φετινή σεζόν.

Παρότι έκανε τα εύκολα δύσκολα (προηγήθηκε 3-0 στο 45΄) η Σεβίλλη έφυγε νικήτρια από την Βαρκελώνη με 3-2 επί της Εσπανιόλ, πανηγυρίζοντας το πρώτο της «τρίποντο» στη La Liga μετά από 3 ήττες και μία ισοπαλία στα πρώτα 4 ματς της σεζόν.

Επεισοδιακό ήταν στο φινάλε το παιχνίδι, με τον Λαμέλα να βλέπει την δεύτερη κίτρινη κάρτα στο 84΄ και να αφήνει με 10 παίκτες τους Ανδαλουσιάνους, ενώ στο ίδιο λεπτό αποβλήθηκε με κόκκινη κάρτα και ο τεχνικός των φιλοξενούμενων Ζουλιέν Λοπετέγκι για διαμαρτυρία προς τους διαιτητές.

Η Σεβίλη, η οποία προερχόταν από το 0-3 με την Μπαρτσελόνα και το 0-4 από τη Σίτι στην πρεμιέρα των ομίλων του Champions League φάνηκε ότι θα είχε εύκολο απόγευμα στο RCDE Στάντιουμ, καθώς προηγήθηκε με 3-0 στο 45ο λεπτό.

Οι Καταλανοί, όμως, μείωσαν πριν το κλείσιμο του ημιχρόνου κι ακόμη περισσότερο με τη συμπλήρωση μίας ώρας αγώνα και πίεσαν πολύ στη συνέχεια για την ισοφάριση, που τελικά δεν ήρθε.

LIVE: Μπάγερν – Άρσεναλ

Παρακολουθήστε live την εξέλιξη της αναμέτρησης Μπάγερν - Άρσεναλ για το Τσάμπιονς Λιγκ