Γλίτωσε την ήττα στις καθυστερήσεις η Νιουκάστλ (1-1) – Πέρασε από το «Βίλα Παρκ» η Γουέστ Χαμ (0-1)

Χάρη σε γκολ του Σεντ Μαξιμέν στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης, η Νιουκάστλ πήρε τον βαθμό της ισοπαλίας κόντρα στη Γουλβς, ενώ η Γουέστ Χαμ πέρασε από την έδρα της Άστον Βίλα επικρατώντας με 1-0.

Τον βαθμό της ισοπαλίας κόντρα στη Γουλβς κατάφερε να πάρει η Νιουκάστλ, η οποία με γκολ του Αλέν Σεντ Μαξιμέν στις καθυστερήσεις έμεινε στο 1-1 με τους «λύκους».

Το σύνολο του Μπρούνο Λάγκε ευτύχισε να προηγηθεί στα τέλη του πρώτου ημιχρόνου, με τον Ρουμπέν Νέβες να βάζει το όνομά του στον πίνακα των σκόρερς γράφοντας το 1-0 στο 38ο λεπτό της αναμέτρησης. Σκορ που ήταν και αποτέλεσμα του πρώτου 45λέπτου.

Στο δεύτερο μέρος οι «καρακάξες» ανέβασαν την πίεσή τους στα καρέ της Γουλβς, ωστόσο το γκολ αργούσε να έρθει και η ήττα πλησίαζε. Η Αλέν Σεντ Μαξιμέν όμως είχε άλλη… άποψη και με γκολ στις καθυστερήσεις χάρισε τον βαθμό της ισοπαλίας στην ομάδα του.

Στο άλλο παιχνίδι, η Γουέστ Χαμ έφυγε με τους τρεις βαθμούς από την έδρα της Άστον Βίλα, επικρατώντας με σκορ 1-0 στο «Βίλα Παρκ» για την 4η αγωνιστική της Premier League.

To μοναδικό τέρμα που χώριζε τις δύο ομάδες ήταν εκείνο του Πάμπλο Φορνάλς, ο οποίος βρήκε δίχτυα στο 74′ και χάρισε τη νίκη στα «σφυριά» που πέρασαν από μια δύσκολη έδρα και πλέον κοιτούν τη συνέχεια.

Τρομεροί Σίξερς με τρομακτικό Εμπίντ που έβαλε 50άρα!

Ο Τζόελ Εμπίντ ήταν ασταμάτητος και βάζοντας 50 πόντους οδήγησε τους Σίξερς στη νίκη με 125-114 επί των Νικς.