Δεν σταματάει το «τρένο» του Μικέλ Αρτέτα!

Μετά τις δύο νίκες απέναντι σε Κρίσταλ Πάλας και Λέστερ, η Άρσεναλ έριξε… τρίμπαλο στην Μπόρνμουθ, καθώς επικράτησε άνετα με 3-0 και έκανε το 3×3, μετά από τρεις αγωνιστικές στην Premier League, μένοντας παράλληλα και μόνη στην κορυφή!

Με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Μάρτιν Όντεγκαρντ που πέτυχε τα δύο πρώτα γκολ, η ομάδα του Μικέλ Αρτέτα ήταν για άλλη μια φορά απολαυστική, έδειξε σοβαρή και ώριμη και δεν αντιμετώπισε κανένα θέμα απέναντι στη νεοφώτιστη Μπόρνμουθ η οποία θα χρειαστεί πολλά για να μπορέσει να… κοντράρει τους «μεγάλους»…

Μόλις πέντε λεπτά χρειάστηκαν οι «κανονιέρηδες» για να πάρουν κεφάλι στο σκορ στο Vitality Stadium. Ο Όντεγκαρντ εκμεταλλεύτηκε την κακή απομάκρυνση του τερματοφύλακα της Μπόρνμουθ και σε κενή εστία έκανε το 1-0, πριν «καθαρίσει» στο 11ο λεπτό, κάνοντας το 2-0.

Το τελικό 3-0 διαμορφώθηκε στο 54ο λεπτό από τον Σαλιμπά.