Τετάρτη 24 Απριλίου 2024
Εξάρα της Μπαρτσελόνα στο Μαϊάμι, σκόραρε και ο Ραφίνια

Η Μπαρτσελόνα έστησε φιλικό… πάρτι στις ΗΠΑ, διασύροντας με 6-0 την Ίντερ Μαϊάμι

«Τρομακτική» Μπαρτσελόνα στις ΗΠΑ. Η ομάδα του Τσάβι ξεκίνησε με τον πιο ιδανικό τρόπο την περιοδεία της στην άλλη πλευρά του Ατλαντικού, ισοπεδώνοντας με το εντυπωσιακό 6-0 την Ίντερ Μαϊάμι. Οι Μπλαουγκράνα προσέφεραν μια απίθανη παράσταση στο DRV PNK Stadium, κάνοντας φύλλο και φτερό την ομάδα που ανήκει στον Ντέιβιντ Μπέκαμ.

Η επιθετική γραμμή της Μπαρτσελόνα θα πετάει «φωτιές» τη νέα σεζόν, κάτι που φάνηκε ξεκάθαρα στο φιλικό με την Ίντερ Μαϊάμι.

Μεγάλος πρωταγωνιστής για τους Μπλαουγκράνα ήταν ο Ραφίνια, που άνοιξε και λογαριασμό με τη νέα του ομάδα. Ένα γκολ και δύο ασίστ ήταν ο απολογισμός του νέου αστεριού των Καταλανών.

Η αρμάδα του Τσάβι πέτυχε από τρία γκολ σε κάθε ημίχρονο, με τον Ομπαμεγιάνγκ να κάνει το 1-0 στο 19ο λεπτό και τον Ραφίνια να σκοράρει για το 2-0 στο 25ο λεπτό.

Στο 41′ ο Φάτι έκανε το 3-0, για να ακολουθήσουν άλλα τρία τέρματα στην επανάληψη, με τους Γκάβι (55′), Ντεπάι (69′) και Ντεμπελέ (70′)

Δείτε το show της Μπαρτσελόνα στις ΗΠΑ:

Άρης – Ολυμπιακός 1-1: Ο Ολυμπιακός μπορούσε, ο διαιτητής δεν ήθελε

«Χειρουργείο» του Ολυμπιακού στο Κλεάνθης Βικελίδης, με τον διαιτητή να σταματάει με το έτσι θέλω τους Ερυθρόλευκους.