Τη δυνατότητα να κάνουν δωρεάν rapid test για κοροναϊό έχουν και σήμερα Παρασκευή 26 Νοεμβρίου 2021 οι πολίτες σε περιοχές στην Ελλάδα. Όπως ανακοίνωσε ο ΕΟΔΥ, τα κινητά κλιμάκια θα βρίσκονται σε 175 σημεία για τη διενέργεια δωρεάν rapid test.

Υπενθυμίζεται ότι η έκδοση ψηφιακής βεβαίωσης αποτελέσματος για τους διαγνωστικούς ελέγχους COVID-19 πραγματοποιείται από το gov.gr, στην υπηρεσία «Βεβαίωση αρνητικού διαγνωστικού ελέγχου κορονοϊού COVID-19». Η σύνδεση με τη συγκεκριμένη υπηρεσία απαιτεί τους προσωπικούς κωδικούς πρόσβασης στο taxisnet. Για τους μη εμβολιασμένους πολίτες η ψηφιακή βεβαίωση αρνητικού αποτελέσματος από το gov.gr είναι διαθέσιμη μόνον εφόσον ο έλεγχος έχει πραγματοποιηθεί σε ιδιωτικό διαγνωστικό κέντρο.

Δωρεάν rapid test για κοροναϊό την Παρασκευή 26 Νοεμβρίου 2021

Η λίστα με τα σημεία

Δ. Αμαρουσίου, Βασιλ. Όλγας 8, κλειστό γυμναστήριο “Σπύρος Λούης”, 09:30-15:00
Δ. Πειραιά, Πλατεία Κανάρη, Πασαλιμάνι, 09:30 -15:00
Δ. Αλίμου, Καλαμακίου και Ποσειδώνος (δημοτικό parking στο ύψος της πεζογέφυρας), 09:30 -15:00
Δ. Διονύσου, Πολιτιστικό κέντρο Άνοιξης, Κανάρη 3, 09:30 -15:00
Δ. Ιλίου, Αίαντος και Χρυσηίδος, Ίλιον, 09:00 -15:00
Δ. Χαϊδαρίου, Δημαρχείο, Στρ. Καραϊσκάκη 138 & Επαύλεως, Χαϊδάρι, 09:00-15:00
Δ. Ελευσίνας, Πολιτιστικό Κέντρο Κίμωνος & Παγκάλου, απέναντι από Εκκλησία Αγίου Γεωργίου, 09:30-15:00
Δ. Γλυφάδας, παλιό Δημαρχείο Γλυφάδας, απέναντι από Εκκλησία Αγίου Κων/νου, Βασ. Κων/νου, 09:30-15:00
Δ. Κηφισιάς, Αγίας Παρασκευής 57, Κάτω Κηφισιά, 09:30-15:00
Δ. Περιστερίου, Δημοτικά Καταστήματα, γραφεία Ερυθρού Σταυρού, έναντι της πλατείας Δημαρχείου, Στάση Μετρό “Περιστέρι”, 12:00-18:00
Λ.Φ. Αγ. Παύλου, Μαμούρη 22 & Δύμης, 09:00-13:00
Λ.Φ. Κολοκυνθούς, Αίμωνος 9, Άστρους, 09:00-13:00
Λ.Φ. Μεταξουργείου, Μ. Αλεξάνδρου 37, 09:00-13:00
Λ.Φ. Γκράβας, Ταϋγέτου 62, 09:00-13:00
Λ.Φ. Κ. Πατησίων, Αρκολέων 12, 09:00-13:00
Λ.Φ. Κυψέλης, Σκύρου & Καυκάσου, 09:00-13:00
Λ.Φ. Παγκρατίου, Πρατίνου 12, 09:00-13:00
Λ.Φ. Πανόρμου, Πανόρμου & Βαθέος 25, 09:00-13:00
Νότια Πύλη ΔΕΘ, (είσοδος από Λεωφ. Στρατού με Αγγελάκη), 10:00-17:00.
Δ. Πυλαίας, ΚΑΠΗ Πανοράματος, Αγ. Γεωργίου 4, 09:30 – 15:00.
Δ. Καλαμαριάς, εντός δημοτικού θεάτρου, οδός Χηλής και Τριπόλεως 12, 09:30 – 15:00.
Δ. Θέρμης, ΚΑΠΗ Θέρμης, Ιασωνίδου 19, 12:30-18:00
Δ. Αμπελοκήπων-Μενεμένης, ΚΑΠΗ Μενεμένης, Ελ. Αλεξίου 9, 09:00-15:00
Δ. Ωραιοκάστρου, Α ΚΑΠΗ Ωραιοκάστρου, Τραπεζούντος 31, 09:30 – 15:00.
Άνω Πόλη, 7ο Παράρτημα ΚΑΠΗ Θεσσαλονικης, Ακροπόλεως 14, 9:00 – 15:00.
Κάτω Τούμπα, 8ο Παράρτημα  ΚΑΠΗ Θεσσαλονίκης, Αρτάκης 9, 9:00 – 15:00.
Τριανδρία, 14ο Παράρτημα  ΚΑΠΗ Θεσσαλονίκης, Ηρώων 4, 9:00 – 15:00.
Χαριλάου, 6ο Παράρτημα  ΚΑΠΗ Θεσσαλονίκης, Νούκα Στέφανου 10, 9:00 – 15:00.
Ιατρείο ΕΟΔΥ στην  Περιφέρεια Κεντρικής Μακεδονίας, Βασιλίσσης Όλγας 198, στον προαύλιο χώρο της περιφέρειας, 09:30-15:00.
Ιατρείο ΕΟΔΥ στη ΔΕΘ, είσοδος από Πύλη Εμπορίου στην Εγνατία, 08:30-15:30.
Αιτωλοακαρνανία,Μεσολόγγι, ΚΑΠΗ Μεσολογγίου, 08:30-14:30
Αιτωλοακαρνανία, Ναύπακτος, κοινοτικό κτίριο, ίδρυμα Τσωνη, 09:00-14:00
Αιτωλοακαρνανία, Αγρίνιο, Παλαιά Λαχαναγορά, 08:30 – 13:30
Άνδρος, Χώρα ΚΥ Άνδρου, 09:00-17:00
Άνδρος, Μπατσί, 10:00-16:00
Αργολίδα, Αίθουσα «Δανάη», Στρατώνες Καποδίστρια, Άργος, 09:00-15:00
Αργολίδα, Κέντρο Νεότητας, Ναύπλιο, 09:00-15:00,
Αρκαδία, Πλατεία Αγίου Βασιλείου, Τρίπολη, 9:00-14:00
Αρκαδία, Παναρκαδικό Νοσοκομείο, Τρίπολη, 8:00-13:00
Αρκαδία, Δ.Γορτυνίας, Βυζιάκι, 10:00-10:45
Αρκαδία, Δ.Γορτυνίας, Δάφνη, 11:30-12:15
Αρκαδία, Δ.Γορτυνίας, Τουθόα, 12:30-13:15
Αρκαδία, Δ.Γορτυνίας, Λευκοχώρι, 13:30-15:00
Άρτα, Άρτα,  Κέντρο Υγείας (ISO BOX), 09:00-15:00
Αχαΐα, Πάτρα, Εμπορικό και Βιομηχανικό Επιμελητήριο, Ρήγα Φεραίου 58, 08:30-20:30
Αχαΐα, Αίγιο, Κέντρο Υγείας Αιγίου, Οίκημα Μάνας και Παιδί, Κλεισούρας 1, 09:00-15:00
Αχαΐα, Πάτρα, Εργατικές Κατοικίες Παραλίας, 25 Μαρτίου, 09:00-14:30
Βοιωτία,Κέντρο Υγείας Θήβας, 09.00-15.00
Βοιωτία,Παλαιό Δημαρχείο Λιβαδειάς, 08:15-13:45
Γρεβενά, Εξεταστήριο Θ ,Ζιάκα 23, 08:30-15:30
Γρεβενά, Δημαρχείο Γρεβενών, 08:30-15:00
Γρεβενά, Τρίφυλλος, Κεντρική Πλατεία, 11:00-13:00
Δράμα, Κέντρο Ενημέρωσης Δράμας, πλατεία Ελευθερίας, 08:00 – 14:00
Δράμα, Κοινότητα Μεγαλόκαμπος, 09:00- 13:30
Έβρος, Φουαγιέ Δημοτικό Θέατρο Αλεξανδρούπολης, Λ. Δημοκρατίας 306, 08:30-15:30
Έβρος, Κέντρο Υγείας Σουφλίου,  09:30-13:30
Έβρος, Ιατρείο Τυχερού,  14:00-15:00
Έβρος, Κοινότητα Δαδιάς, 10:00-12:00
Έβρος, ΚΑΠΗ Διδυμοτείχου, 25ης Μαιου 145,  12:30-14:30
Έβρος, Κ.Υ. Ορεστιάδας, Ευρυπίδου Ζιγκμπουργκ 10, 08:00 – 16.00
Έβρος, Λιμάνι Καμαριώτισσας, Σαμοθράκη, 08:00-15:00
Εύβοια, Λουτρά Αιδηψού, Λιμένας, Αίθουσα ΟΛΝΕ, 08:00-14:00
Εύβοια,  Χαλκίδα, 4ο ΚΑΠΗ Χαλκίδας, 7ου Συντάγματος Πεζικού 20, Περιοχή Πειραϊκή Πατραϊκή, 09:00-15:00
Ευρυτανία, ΚΑΠΗ Καρπενησίου,08.30-13.00
Ζάκυνθος, κέντρο υγείας, 09:00-15:00
Ζάκυνθος, πλατεία Σολωμού, 11:00-13:00
Ηλεία, Αμαλιάδα, Συνεδριακό Κέντρο, 12:00-18:00
Ηλεία, Αρχαία Ολυμπία,Δημαρχείο, 09:00-14:30
Ηλεία, Πύργος, Αποστολική Διακονία – πλατεία Σάκη Καράγιωργα, 09:00-17:00
Ημαθία, ΚΑΠΗ Αλεξάνδρειας, Πλατεία Σιδηροδρομικού Σταθμού, 09:00-15:00
Ημαθία, ΚΑΠΗ Βέροιας, Μαυρομιχάλη 14, 08:30-15:00
Ημαθία, ΚΑΠΗ  Νάουσας, Σωφρονίου 25,  09:00-15:00
Ηράκλειο, Πλατεία Αγίας Αικατερίνης, 09:00-15:00
Ηράκλειο, Πλατεία Ελευθερίας, 09:00-15:00
Ηράκλειο, ISOBOX – Προαύλιος χώρος 7ης ΥΠΕ, 09:00-15:00
Ηράκλειο, Γαρίπα, Δ. Μινώα Πεδιάδας, 09:00-10:00
Ηράκλειο, Δραπέτι, Δ. Μινώα Πεδιάδας, 10:00-11:00
Ηράκλειο, Πάρτιρα, Δ. Μινώα Πεδιάδας, 11:00-12:00
Ηράκλειο, Καλό χωριό, Δ. Μινώα Πεδιάδας, 12:00-13:00
Ηράκλειο, Άνω Πουλιά, Δ. Μινώα Πεδιάδας, 13:00-14:00
Ηράκλειο, Κάτω Πουλιά, Δ. Μινώα Πεδιάδας, 14:00-15:00
Θάσος,  Κέντρο Υγείας Πρίνου, 08:00-14:00
Θεσπρωτία, Ηγουμενίτσα, Πολιτιστικό Κέντρο Πάνθεον, 09:00-17:00
Θεσπρωτία, Δημαρχείο Συβότων, 10:00-14:00
Θεσπρωτία, Δημαρχείο Παραμυθιάς, 10:00-14:00
Ικαρία, ΚΥ Ευδήλου, 09:00-16:00
Ιωάννινα, Πλατεία Πύρρου, 09:00-17:00
Ιωάννινα, Περιφέρεια Ηπείρου, 09:00-14:00
Καβάλα, Κ.Υ. Χρυσούπολης, 08:30-15:30
Καβάλα, Νομαρχείο Καβάλας, 09:00-15:00
Κάλυμνος, Κεντρικός Λιμένας, 09:00-17:00
Λέρος, Δημοτικό Κτήριο ΔΟΝΑ, 09:00-15:00
Καρδίτσα, Κεντρική Πλατεία Καρδίτσας ( Πλατεία Ελευθερίας), 08:00-16:00
Καρδίτσα, Πλατεία Αγίας Παρασκευής, Τέρμα  Σαρανταπόρου,08:00-14:00
Καρδίτσα, Δημαρχείο Μουζακίου, Προαύλιο Δημαρχείου, 08:00-11:00
Καρδίτσα, Πνευματικό Κέντρο  Δήμου Σοφάδων,08:00-11:00
Καρδίτσα,  T.K  Μορφοβουνίου Δήμου Λίμνης Πλαστήρα, Δημαρχείο Μορφοβουνίου, 11:30-12:30
Καρδίτσα,  T.K  Μορφοβουνίου Δήμου Λίμνης Πλαστήρα, Πολιτιστικό Κέντρο Μορφοβουνίου, 12:30-14:00
Καρδίτσα, Κεντρική Πλατεία Παλαμά, Ηρώων Πολυτεχνείου 12, 11:30-14:30
Καστοριά, Κ.Υ. Καστοριάς, Καπετάν Κώττα 2, 08:30-15:30
Κέρκυρα, Δημοτικό Θέατρο Κέρκυρας, Μάντζαρου 5, 09.00-14.30
Κεφαλληνία, Κοινότητα Πάστρα, 08:00-16:00
Κιλκίς, ΚΑΠΗ Κιλκίς, Καπέτα Γεωργίου 26, 09:00-17:00
Κιλκίς, ΚΑΠΗ Αξιούπολης, 08:30-15:30
Κιλκίς, Χέρσο, Αναψυκτήριο, 09:00-11:00
Κιλκίς, Δροσάτο, Πλατεία, 12:00-14:00
Κοζάνη, Πνευματικό Κέντρο Πτολεμαΐδας, Περγάμου 62, 08:30-14:00
Κοζάνη, Κέντρο Υγείας Κοζάνης, ΑΡΙΣΤΟΦΑΝΟΥΣ 5Α,  08:15- 15:30
Κόρινθος, Δημοτικό θέατρο Κορίνθου, Δαμασκηνού 57, πλησίον πανεπιστημίου, 08:30-13:00
Κόρινθος, ΚΑΠΗ Ξυλοκάστρου, Αντιπτεράρχου Δεδε Βλάση, 09:30-13:30
Κως, οδός υγείας, Κανάρη 3, 08:15-15:30
Λακωνία, Κέντρο Υγείας Αρεόπολης, 08:00-16:00
Λακωνία, Κοινωνικό Φαρμακείο Σπάρτης, Ευαγγελίστριας 89, 9:00- 15:00
Λάρισα, Κεντρική Πλατεία / Μπροστά στο Δημαρχείο  8:00-15:30
Λάρισα, Πλατεία ΟΣΕ 8:00-15:30
Λάρισα,Δημοτικό Ωδείο / Αίθριο 8:00-15:30
Λάρισα, Πλατεία Αγιάς / Δίπλα από τα γραφεία του Κυνηγετικού Συλλόγου 9:00-15:00
Λάρισα, Στέκι Ηλικιωμένων, Εργατικές Κατοικίες, Άγιος Θωμάς, 8:00-15:30
Λάρισα, Εμπορικό Κέντρο Γαία / Αγχιάλου 4   8:00-15:30
Λάρισα, Ε΄ΚΑΠΗ, Άγιος Γεώργιος ,  Κάρλας 47 & Λαζαρίδη 8:00-15:30
Λασίθι, Παλιό Δημαρχείο Αγίου Νικολάου, 09:00-17:00
Λασίθι, Δημαρχείο Ιεράπετρας, 10:00-14:00
Λέσβος, ΚΥ Μυτιλήνης, 08:30-15:45
Λέσβος, Αρχή Αγοράς, 10:00-14:00
Λευκάδα, ΚΑΠΗ, Σκιαδαρέση 3, 08:00-15:30
Λήμνος, Μύρινα, παλαιό θυρωρείο ΓΝ – Λήμνου, Ηφαίστου 1, 08:45 – 14:45
Μαγνησία, ΚΑΠΗ, Αγ. Βασιλείου Δήμου Βόλου, Χατζηαργύρη & Τριανταφυλλίδη 08:00-16:00
Μαγνησία, Πανθεσσαλικό Στάδιο Βόλου, 08:00-14:00
Μαγνησία, Άνω Βόλος-ΤΟΜΥ Ιωλκού, 08:00-14:00
Μαγνησία, Αλμυρός, Αγίου Τρύφωνος 2 (Έναντι Κ.Υγείας), 08:30-11:00
Μαγνησία,Βελεστίνο, Έναντι Γηπέδου, 11:30-13:30
Μεσσηνία, Καλαμάτα, Αίθουσα “Α. Κουμουνδούρος”, 08:30 – 15:30.
Μεσσηνία, Κυπαρισσία, Isobox Νοσοκομείου,  09:30 – 14:30.
Μεσσηνία, Μεσσήνη, Κέντρο Υγείας. 08:30 -14:30.
Μεσσηνία, Πύλος, Isobox Κέντρου Υγείας. 09:30 – 14:30.
Νάξος, Εκκλησία Αγίου Νικοδημου, Χώρα, 7:30-14:30
Ξάνθη, Κέντρο Υγείας Ξάνθης, ISOBOX, Ανδρέα Δημητρίου 1, 08:30-14:00
Πάρος, ΚΑΠΗ Παροικιάς, 08:00-16:00
Πέλλα, Δημαρχείο Γιαννιτσών, Χατζηδημητρίου και Εθνικής Αντιστάσεως, 08:00-15:30
Πέλλα, Δημαρχείο Σκύδρας, Εθνικής Αντιστάσεως 20,  09:30-14:30
Πιερία, Drive Through Ανδρομάχη, Κατερίνη, 08:00-14:30
Πρέβεζα, Αίθουσα Λιμενικού Ταμείου, Ελ. Βενιζέλου 20, 09.00-14.00
Ρέθυμνο, Αίθουσα Πνευματικού Κέντρου Ι.Ν. Αγ.Γεωργίου, Καλλιθέα, 09:00-14:00
Ρέθυμνο, Αίθουσα Εκδηλώσεων Ι.Ν. Αγ.Κωνσταντίνου, Ηγ. Γαβριήλ, 09:00-14:00
Ροδόπη, Κομοτηνή, Γενική Διεύθυνση Δημόσιας Υγείας, Υψηλάντου και Συμεωνίδη γωνία, 09:00-15:00
Ροδόπη, Βασιλείου Κουτουμάνη, Σάπες, 09:00 – 14:00
Ρόδος, Πλατεία δημαρχείου Μαριτσών, 09.00-14.30
Ρόδος, Παλαιό νοσοκομείο Ρόδου, Παπαλουκά 5-8, 08.30-15.00
Σάμος, Isobox Κ.Υ. Καρλοβάσου 08:00-14:30
Σάμος, Isobox Γ.Ν. Σάμου 08:30-14:30
Σάμος, Κοινοτικό Κατάστημα Παγώνδα, 10:00-13:00
Σέρρες,  Κ.Υ. Σερρών, 08:30-14:30
Σκιάθος, Λιμένας Σκιάθου, 08:00-14:30
Σύρος, Ερμούπολη, Αθλητικό κέντρο Δ. Βικέλας, 9:00-15:00
Τήνος, ΚΥ Τήνου, 09:00-17:00
Τρίκαλα, Πλατεία Δεσποτικού 07:30-13:30
Τρίκαλα, Ε΄ Καπή, 10:00-15:30
Τρίκαλα, Πλατεία Καλαμπάκας, 08:00-12:00
Τρίκαλα, Πλατεία Πύλης, 08:00-10:00
Τρίκαλα, Πλατεία Πιαλείας, Πύλη, 10:30-11:30
Τρίκαλα, Πλατεία Φήκης, 12:00-13:00
Τρίκαλα, Πλατεία Φαρκαδόνας, 08:00-09:30
Φθιώτιδα, Πλατεία Ελευθερίας, Λαμία, 09:00-15:00
Φθιώτιδα, Δημοτικό Parking Γαλανέικα, Αλύτρωτων Πατρίδων και Αγίας Παρασκευής, Λαμία, 10:30-15:00
Φθιώτιδα, Πανελλήνια Έκθεση Λαμίας-Χώρος Εκδοτηρίων, Λαμία, 09:00-15:00
Φθιώτιδα, Κεντρική Πλατεία Στυλίδας, 09:00-13:00
Φλώρινα,  Ιατρείο ΕΟΔΥ, Ηπείρου 26, 08:00-14:30
Φλώρινα,   Μελίτη,Πρώην Κοινοτικό γραφείο Μελίτης 08:00-13:30
Φωκίδα, Πνευματικό Κέντρο Άμφισσας,08.00-14.00
Χαλκιδική, Νέα Μουδανιά, Πρώην 4ο Νηπιαγωγείο, Παναγίας Κορυφινής και Καλόλιμνου, 08:30-15:30
Χαλκιδική, Πολύγυρος, Δημοτικό Θέατρο Πολυγύρου 09:00 – 15:00
Χαλκιδική, Προαύλιος χώρος Κ.Υ.Κασσανδρείας 09:00 – 15:00
Χανιά, Πολιτιστικό κέντρο Ταυρωνίτη, 09:30- 14:00
Χανιά, Αίθριο Δημαρχείου Χανίων, 09:30- 16:30
Χίος,Πλατεία Βουνακίου 09:00-15:00

Γράψτε το σχόλιό σας

Ακολουθήστε το in.grστο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις
Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, στο in.gr