Σάββατο 20 Απριλίου 2024
Μπακς – Χοκς 125-91: Ξέσπασαν οι Μπακς και διέλυσαν τους Χοκς

Οι Μπακς, μετά την ήττα στο πρώτο ματς στο Μιλγουόκι από τους Χοκς, έβγαλαν αντίδραση και έκαναν φύλλο και φτερό την Ατλάντα διασύροντάς τη με 125-91

Μετά το break στο πρώτο ματς στο Μιλγουόκι, οι Μπακς ήταν αποφασισμένοι να μην επιτρέψουν στους Ατλάντα Χοκς να φύγουν με 0-2.

Έτσι, με εντυπωσιακή αντίδραση και ένα φοβερό πρώτο ημίχρονο, διέλυσαν τα Γεράκια με 125-91 ισοφάρισαν σε 1-1 τη σειρά των τελικών της Ανατολής.

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο δεν είχε αντίπαλο, σκόραρε 25 πόντους (11/15 δίποντα, 3/4 βολές) σε 29 λεπτά συμμετοχής και γέμισε τη στατιστική του με εννέα ριμπάουντ, έξι ασίστ και δύο κλεψίματα.

Ο Χόλιντεϊ ήταν για δεύτερο σερί ματς καταπληκτικός (22 πόντοι, 6/10 δίποντα, 3/4 τρίποντα, 1/3 βολές, 2 ριμπάουντ, 7 ασίστ σε 32 λεπτά), ο Μίντλετον πλησίασε το triple-double (15 πόντοι, 7 ριμπάουντ, 8 ασίστ σε 28 λεπτά) και ο Μπρουκ Λόπεζ γέμισε τη στατιστική του (16 πόντοι σε 23 λεπτά, 3/3 δίποντα, 3/5 τρίποντα, 1/1 βολή, 3 κλεψίματα).

Διαβάστε περισσότερα εδώ

Η UEFA αποθέωσε τον Ολυμπιακό για τις δύο προκρίσεις (pic)

Η UEFA με ποστάρισμά της στάθηκε και στην ομάδα Νέων του Ολυμπιακού, αλλά και στην ομάδα των ανδρών για τις δύo ευρωπαϊκές προκρίσεις μέσα σε λιγότερο από 20 ώρες στην διαδικασία των πέναλτι