Τετάρτη 24 Απριλίου 2024
Κρίσταλ Πάλας – Άστον Βίλα 3-2

Ματσάρα στο «Selhurst Park» με την Κρίσταλ Πάλας να επικρατεί 3-2 της Άστον Βίλα σε ένα βαθμολογικά αδιάφορο παιχνίδι.

Στο 17′ ο ΜακΓκίν με σουτ από την περιοχή έκανε το και δεκαπέντε λεπτά αργότερα ήρθε το 1-1 με κεφαλιά του Μπεντέκε. Στο 34′ όμως ο Ελ Γκάζι από ασίστ του Γουότκινς έκανε το 1-2 δίνοντας και πάλι προβάδισμα στη Βίλα.που πλάσαρε για το 1-2 της Άστον Βίλα.

Στο 59′ η Κρίσταλ Πάλας είχε δοκάρι με τον Μπεντέκε και στο 75′ έκανε το 2-2 με αυτογκόλ του Ελ Μοχαμαντί. Στο 82ο λεπτό η Πάλιας είχε και δεύτερο δοκάρι με τον Έζε για να έρθει το 3-2 δύο λεπτά αργότερα με τον Μίτσελ.

Κρίσταλ Πάλας: Μπάτλαντ, Γουόρντ, Κουγιατέ, Κέιχιλ, Μίτσελ, Σλουπ, ΜακΚάρθι (73′ ΜακΚάρθι), Έζε, Τάουνσεντ, Ζαχά, Μπεντέκε

Αστον Βίλα: Μαρτίνες, Ενγκογιό, Τάργκετ, Ελ Μοχαμαντί, Χάουζ, Ντάγκλας Λουίζ, ΜακΓκίν, Τραορέ (64′ Γκρίλις), Ελ Γκάζι, Ράμσεϊ, Γουότκινς

Στρέφεται στη Δικαιοσύνη η Μπαρτσελόνα για το γκολ-φάντασμα κόντρα στη Ρεάλ (vid)

Αποφασισμένη να το φτάσει στα άκρα η Μπαρτσελόνα για το γκολ του Λαμίν Γιαμάλ που δεν μέτρησε ποτέ αν και είναι φανερό πως η μπάλα πέρασε την γραμμή.