Τρίτη 23 Απριλίου 2024
Εϊμπάρ – Ουέσκα 1-1: «Χ»αμένες και οι δύο (vid)

Εϊμπάρ και Ουέσκα ήρθαν ισόπαλες 1-1 και δεν κατάφεραν να ξεκολλήσουν από τις τελευταίες θέσεις της βαθμολογίας.

Εϊμπάρ και Ουέσκα έμειναν στο 1-1 και δεν κατάφεραν να πάρουν ανάσα όσον αφορά την παραμονή τους στην κατηγορία. Οι γηπεδούχοι έφτασαν στους 22 βαθμούς και είναι οριακά πάνω από την επικίνδυνη ζώνη αλλά με μόλις δύο βαθμούς απόσταση από την ουραγό αντίπαλό τους.

Η μεγαλύτερη ευκαιρία του πρώτου μέρους ήταν στις καθυστερήσεις όταν ο Λεόν με ένα τρομερό σουτ έστειλε την μπάλα στο δοκάρι της Ουέσκα. Τα γκολ ήρθαν στο δεύτερο ημίχρονο.

Οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που άνοιξαν το σκορ όταν στο 81′ ο Μαφέο έκανε το γύρισμα από δεξιά και ο Σάντρο με γυριστό έγραψε το 0-1. Αλλά δύο λεπτά μετά ήρθε η ισοφάριση για την Εϊμπάρ με τον Ντιοπ να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα με κεφαλιά από κόρνερ του Γκαρσία.

ΕΪΜΠΑΡ: Γιοέλ, Κότε (77’ Κέβιν Ροντρίγκες), Ολιβέιρα (17’ Αρμπίγια), Μπιγάς, Ντιόπ, Πόθο, Εσπόσιτο, Λεόν (77’ Αλέις Γκαρσία), Κίκε, Ενρίτς (70’ Μούτο), Χιλ (77’ Ράφα Σοάρες)

ΟΥΕΣΚΑ: Αλβάρο Φερνάντεθ, Σιόβας, Ινσούα, Πουλίδο, Γκαλάν, Μαφέο (87’ Σέρχιο Γκόμεθ), Φερέιρο, Σεοάνε, Ντουμπιά (64’ Ρίκο), Μιρ (87’ Πέδρο Λόπεθ), Εσκρίτσε (72’ Σάντρο)