Τετάρτη 24 Απριλίου 2024
China Open : Ο Ζβέρεφ αντίπαλος του Τσιτσιπά στα ημιτελικά

Ο Στέφανος Τσιτσιπάς θα αντιμετωπίσει στα ημιτελικά του China Open τον Αλεξάντερ Ζβέρεφ, που επικράτησε εύκολα με 2-0 σετ του Σαμ Κουέρι

Ο Στέφανος Τσιτσιπάς προκρίθηκε απέναντι στον Τζον Ίσνερ με 2-0 σετ και έμαθε τον αντίπαλο που θα συναντήσει στα ημιτελικά του China Open.

Ο Έλληνας τενίστας θα βρει στον δρόμο του στο Πεκίνο τον Γερμανό Αλεξάντερ Ζβέρεφ, ο οποίος νίκησε με 7-6(3), 6-2 τον Αμερικανό Σαμ Κουέρι (Νο.55) και πήρε το εισιτήριο για την τετράδα.

Οι δύο τενίστες θα τεθούν αντιμέτωποι για τέταρτη φορά στην καριέρα τους, με τον Τσιτσιπά να έχει πάρει κεφάλι στα μεταξύ τους ματς και να προηγείται με 2-1 νίκες.

Ο αγώνας του Τσιτσιπά με τον Ζβέρεφ θα γίνει αύριο 5/10 και θα αρχίσει περίπου στις 16.00, ενώ ο άλλος ημιτελικός, ανάμεσα στον Ντόμινικ Τιμ και τον Καρέν Χατσάνοφ, θα ξεκινήσει στις 11.30.

Άρης – Ολυμπιακός 1-1: Ο Ολυμπιακός μπορούσε, ο διαιτητής δεν ήθελε

«Χειρουργείο» του Ολυμπιακού στο Κλεάνθης Βικελίδης, με τον διαιτητή να σταματάει με το έτσι θέλω τους Ερυθρόλευκους.