Πέμπτη 09 Μαϊου 2024
Σκουρτόπουλος για την ήττα - σοκ: «Απογοητευμένοι, αλλά θα βρούμε λύση»

Σκουρτόπουλος για την ήττα – σοκ: «Απογοητευμένοι, αλλά θα βρούμε λύση»

Ο Θανάσης Σκουρτόπουλος μίλησε για την ήττα της Εθνικής μας από τη Βραζιλία, κάνοντας λόγο για «κακό παιχνίδι» από τη μεριά της ελληνικής ομάδας

Η Εθνική μας ομάδα δεν τα κατάφερε στο παιχνίδι με την Βραζιλία, χάνοντας 79-78 από τη Βραζιλία στις λεπτομέρειες.

Ο ομοσπονδιακός προπονητής του αντιπροσωπευτικού συγκροτήματος μίλησε μετά το τέλος του παιχνιδιού για την εμφάνιση της ομάδας, όντας προβληματισμένος, αλλά έδωσε το σύνθημα για τη συνέχεια.

Αναλυτικά οι δηλώσεις του Σκουρτόπουλου:

«Ήταν ένα κακό ματς και ένα κακό αποτέλεσμα για εμάς. Πιστεύαμε πως μπορούμε να προκριθούμε από σήμερα. Το δεύτερο ημίχρονο δεν ήταν αυτό που θέλαμε να δούμε. Χάσαμε τη συγκέντρωσή μας στην άμυνα.

Δεν είχαμε καμία συγκέντρωση μέσα στη ρακέτα. Αυτό είναι το σημαντικότερο στοιχείο του αγώνα. Χάσαμε, επίσης, ανοιχτά σουτ. Υπήρχε στρες. Δεν βρήκαμε τις σωστές επιλογές. Πρέπει να περάσουμε από το επόμενο ματς για να προκριθούμε».

Για την ατμόσφαιρα μετά την ήττα και τι θα ακολουθήσει, ανέφερε: «Είμαστε απογοητευμένοι. Όμως, όλοι είναι επαγγελματίες. Θα μιλήσουμε απόψε. Θα συζητήσουμε τα πάντα, για να βρούμε την λύση».

Με Ρεάλ ο Ολυμπιακός, με Φενερμπαχτσέ ο Παναθηναϊκός – Το πρόγραμμα του Final Four

Πότε θα γίνουν οι ημιτελικοί του Final Four, αλλά και πότε είναι προγραμματισμένοι ο μεγάλος και ο μικρός τελικός.