Κράσνονταρ : Ισοπαλία στο ντέρμπι με τη Λοκομοτίβ Μόσχας

Η Κράσνονταρ ήρθε ισόπαλη εντός έδρας 1-1 κόντρα στη Λοκομότιβ Μόσχας, τρεις ημέρες πριν υποδεχτεί τον Ολυμπιακό για τα playoffs του Champions League

Στο ντέρμπι κορυφής του ρωσικού πρωταθλήματος η Κράσνονταρ ήρθε ισόπαλη εντός έδρας 1-1 με τη Λοκομοτίβ Μόσχας, τρεις ημέρες πριν υποδεχθεί τον Ολυμπιακό για τη ρεβάνς των playoffs του Champions League.

Η αντίπαλος των «ερυθρόλευκων» έμεινε πίσω στο σκορ μόλις στο 5ο λεπτό της αναμέτρησης, όταν ο Σαφόνοφ υπέπεσε σε μεγάλη γκέλα, δίνοντας την ευκαιρία στον Κρικόβιακ να σκοράρει για το 0-1.

Οι γηπεδούχοι στη συνέχεια ανέβασαν την απόδοση τους, παίρνοντας τον έλεγχο του αγώνα και κατάφεραν να ισοφαρίσουν με τον Σουλεϊμάνοφ στο 42′.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι δύο ομάδες είχαν κάποια καλά διαστήματα, δίχως όμως να αλλάξει κάτι στο σκορ και το παιχνίδι να λήγει ισόπαλο.

O Τζόλης των 17 γκολ και η… αδικία του Πογέτ (vids)

Ο Γκουστάβο Πογέτ δεν έκανε σωστή διαχείριση στο ματς με τη Γεωργία και αυτό φαίνεται από τον Χρήστο Τζόλη, που είναι ο πιο φορμαρισμένος Έλληνας παίκτης αυτή τη στιγμή και ήταν εκτός αποστολής.