Με «τεσσάρα» στο -1 από την κορυφή η Ντόρτμουντ (vid)

Η Ντόρτμουντ νίκησε εύκολα τη Φράιμπουργκ με 4-0 εκτός έδρας και πλησίασε και πάλι στο -1 από την πρωτοπόρο Μπάγερν.

Η Ντόρτμουντ ήταν καταιγιστική απέναντι στην Φράιμπουργκ, νίκησε με 4-0 και πλησίασε και πάλι στην κορυφή της Bundesliga, στο -1 από την Μπάγερν.

Η Μπορούσια μετράει 16 σερί ματς χωρίς ήττα κόντρα στη Φράιμπουργκ, πραγματοποιώντας μάλιστα μια εντυπωσιακή εμφάνιση και δείχνει ότι θα παλέψει μέχρι τέλους για τον τίτλο.

Οι Βεστφαλοί ήταν πολύ καλύτεροι από τους γηπεδούχους και μόλις στο 11′ ο Σάντσο με κοντινή προβολή άνοιξε το σκορ στο 12’ και ταυτόχρονα έφτασε τα 11 τέρματα στο πρωτάθλημα! Η Ντόρτμουντ πίεσε καθ’όλη τη διάρκεια του πρώτου ημιχρόνου όμως δεν κατάφερε να καθαρίσει το ματς.

Ότι δεν έκανε στο πρώτο μέρος όμως το έκανε μετά την ανάπαυλα του ημιχρόνου. Συγκεκριμένα, στο 54’ μετά από ωραία μπαλιά του Γκερέιρο και κάθετη κίνηση του Ρόις μέσα στην περιοχή, ο αρχηγός της Ντόρτμουντ έστειλε τη μπάλα στην δεξιά γωνία του Σβόλοφ, για το 0-2!

Στο 79ο λεπτό ο Γκέτσε επέστρεψε στο σκοράρισμα και ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3-0, για να έρθει ο Αλκαθέρ στο 85′ και να βάλει στο κερασάκι στην τούρτα με εύστοχο χτύπημα πέναλτι.

Τεράστια επιτυχία για τον Ολυμπιακό: Ξανά πρωταθλητές ΕΣΚΑΝΑ οι Έφηβοι!

Οι έφηβοι του Ολυμπιακού αναδείχθηκαν πρωταθλητές ΕΣΚΑΝΑ για 8η συνεχή σεζόν!