Κυριακή 05 Μαϊου 2024
Επέστρεψε στην κορυφή με τεσσάρα η Μπάγερν

Η Μπάγερν Μονάχου οδεύει ολοταχώς για ακόμα ένα πρωτάθλημα, καθώς επιβλήθηκε 4-1 στο Ντίσελντορφ απέναντι στην τοπική Φορτούνα.

Η Μπάγερν δεν αντιμετώπισε κανένα πρόβλημα, σκόρπισε με 4-1 την Φορτούνα και ανέβηκε ξανά στην κορυφή του γερμανικού πρωταθλήματος.

Οι παίκτες του Κόβατς και δεν άφησαν πολλά περιθώρια αντίδρασης στους αντιπάλους τους, παρά το γεγονός πως η Ντόρτμουντ είχε ανέβει στην κορυφή, ήταν καλύτεροι από το πρώτο λεπτό και στο 15’ έφτασαν στο γκολ.

Ο Κομάν έβγαλε τη σέντρα, ο Μίλερ δεν ακούμπησε την μπάλα, αλλά η κίνηση του μπέρδεψε τον αντίπαλο τερματοφύλακα για το 0-1.

Ο Γάλλος πέτυχε και δεύτερο τέρμα, ενώ στο 55’ ήταν η σειρά του Γκναμπρί να βρει δίχτυα για το 0-3, με τον Λουκεμπάκιο να πετυχαίνει με πέναλτι το γκολ της τιμής τους για τους γηπεδούχους στο 89’, πριν ο Γκορέτσκα κάνει το τελικό 1-4 στις καθυστερήσεις.

Live η «μάχη» της Άστον Βίλα με την Μπράιτον λίγες μέρες πριν τη ρεβάνς με τον Ολυμπιακό

Παρακολουθήστε live στις 16:00 την εξέλιξη της αναμέτρησης Μπράιτον – Άστον Βίλα για την 36η αγωνιστική της Premier League, λίγες μέρες πριν τη ρεβάνς της Βίλα με τον Ολυμπιακό