Σουτάρετε και σπάστε τα δοκάρια, κυριολεκτικά…

Δεκαπέντε παιχνίδια φέτος στο πρωτάθλημα και 16 δοκάρια μετράει η Ένωση, που έχει βαλθεί να πραγματώσει τους στίχους του ύμνου της. Πριν από 14 χρόνια οι Κιτρινόμαυροι σημάδεψαν... σίδερο πάνω από τρεις φορές. Πέντε δοκάρια σε ματς πρωταθλήματος κόντρα στον Πανιώνιο το 2004, πέντε και στον πρώτο ημιτελικού του Κυπέλλου του 2005 με αντίπαλο τον Ολυμπιακό

Το πλασέ του Μάρκο Λιβάγια στο 17ο λεπτό του αγώνα της ΑΕΚ κόντρα στον ΠΑΣ στα Ιωάννινα σταμάτησε στο αριστερό δοκάρι της εστίας του Βελλίδη. Το σουτ του Τάσου Μπακασέτα δυο λεπτά αργότερα και αυτό του Νίκλας Χούλτ στο 49′, συμπληρώνουν το… παράδοξο χατ-τρικ δοκαριών της ΑΕΚ στο παιχνίδι πρωταθλήματος κόντρα στον ΠΑΣ στα Γιάννενα το απόγευμα της Δευτέρας (14/01).

Οι Κιτρινόμαυροι φέτος έχουν φτάσει συνολικά τα 16 δοκάρια σε 15 παιχνίδια πρωταθλήματος. Μπορεί το παιχνίδι με τους Γιαννιώτες να εξελίχθηκε με ιδανικό τρόπο για την Ένωση, που προηγήθηκε με 4-0 από το ημίχρονο, ωστόσο η ατυχία έκανε την εμφάνισή της στους Ζωσιμάδες!

Διαβάστε περισσότερα εδώ

Ολυμπιακός: Σίνα, Μουζακίτης και Χαράλαμπος Κωστούλας στην καλύτερη 11άδα του Youth League

Τρεις παίκτες του Ολυμπιακού συμπεριλήφθηκαν από την ιστοσελίδα Football talent Scout στην καλύτερη 11άδα της διοργάνωσης.