Πέμπτη 18 Απριλίου 2024
Πάλι γκολ ο Μήτρογλου στη νίκη της Μαρσέιγ επί της Τρουά

Για μία ακόμη αγωνιστική ο Κώστας Μήτρογλου έκανε το καθήκον του, αφού αν και πάλι μπήκε ως αλλαγή κατάφερε να σκοράρει και να βοηθήσει την Μαρσέιγ να πάρει πολύτιμη εκτός έδρας νίκη με 3-2 επί της Τρουά για την 33η ημέρα του γαλλικού πρωταθλήματος.

Ο Έλληνας επιθετικός πέρασε στο παιχνίδι στο 69΄ και έξι λεπτά αργότερα (75΄) κατάφερε να βρει το δρόμο προς τα δίχτυα και να ισοφαρίσει το σκορ σε 2-2.

Τα άλλα δύο τέρματα της Μαρσέιγ σημείωσαν οι Ν’ Τζιέ (11΄) και Τοβάν στο 85΄, ενώ οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 1ο λεπτό της αναμέτρησης με τον Γκραντσίρ και προηγήθηκαν 2-1 στο 48΄ με τον Νιβέτ.

Τα αποτελέσματα και οι σκόρερ της 33ης αγωνιστικής του γαλλικού πρωταθλήματος είναι τα εξής:

Λιλ-Γκινγκάμπ 2-2
(56΄Πέπε, 57΄ Αραούχο / 90΄ αυτ. Αλόνσο, 90΄ Μπράιαντ)

Καέν-Τουλούζ Αναβλήθηκε

Μονπελιέ-Μπορντό 1-3
(88΄ Σκιρί / 9΄ Μπρεϊθγουέιτ, 49΄ Καμανό, 78΄ Μεϊτε)

Τρουά-Μαρσέιγ 2-3
(1΄ Γκραντσίρ, 48΄ Νιβέτ / 11΄ Ν’ Τζιέ, 75΄ Μήτρογλου, 85΄ Τοβάν)

LIVE: Ολυμπιακός – Προμηθέας Πάτρας

Παρακολουθήστε live στις 17:15 την εξέλιξη της αναμέτρησης Ολυμπιακός – Προμηθέας Πάτρας για την 4η αγωνιστική του Top-6 της Stoiximan Basket League. Τηλεοπτικά από ΕΡΤ3.