Τρίτη 23 Απριλίου 2024
Κλωτσάει τις ευκαιρίες η Νάπολι, γκέλα η Ρόμα

Η Νάπολι έχασε μεγάλη ευκαρία να ανέβει στην κορυφή της βαθμολογίας, αφού αναδείχθηκε ισόπαλη (0-0) εντός έδρας με την Φιορεντίνα σε αναμέτρηση για την 16η αγωνιστική της Serie A. Πολύτιμους βαθμούς άφησε η Ρόμα στη Βερόνα, αφού υποχρεώθηκε από την Κιέβο σε ισοπαλία χωρίς τέρματα. Στους υπόλοιπους αγώνες η Ουντινέζε νίκησε εύκολα με 2-0 την ουραγό Μπενεβέντο, ενώ η Σπαλ αν και βρέθηκε να χάνει στην έδρα της με 2-0 από την Βερόνα κατάφερε με δύο τέρματα μέσα σε 2 λεπτά (86΄, 88΄) να πάρει τον βαθμό της ισοπαλίας.

Η Νάπολι έχασε μεγάλη ευκαρία να ανέβει στην κορυφή της βαθμολογίας, αφού αναδείχθηκε ισόπαλη (0-0) εντός έδρας με την Φιορεντίνα σε αναμέτρηση για την 16η αγωνιστική της Serie A.

Στους υπόλοιπους αγώνες η Ουντινέζε νίκησε εύκολα με 2-0 την ουραγό Μπενεβέντο, ενώ η Σπαλ αν και βρέθηκε να χάνει στην έδρα της με 2-0 από την Βερόνα κατάφερε με δύο τέρματα μέσα σε 2 λεπτά (86΄, 88΄) να πάρει τον βαθμό της ισοπαλίας.

Πολύτιμους βαθμούς άφησε η Ρόμα στη Βερόνα, αφού σε αγώνα της 16ης ημέρας του Καμπιονάτο, υποχρεώθηκε από την Κιέβο σε ισοπαλία χωρίς τέρματα.

Οι σκόρερ και η βαθμολογία:

Κάλιαρι-Σαμπντόρια 2-2
(56΄ Φαρίας, 60΄ Παβολέτι – 12΄, 19΄ Κουαλιαρέλα)

Γιουβέντους-Ίντερ 0-0

Κιέβο-Ρόμα 0-0

Νάπολι-Φιορεντίνα 0-0

ΣΠΑΛ-Βερόνα 2-2
(86΄ Παλότσι, 88΄ πεν. Αντενούτσι – 55΄ πεν. Τσέρτσι, 69΄ Κάσερες)

Ολυμπιακός – Φερεντσβάρος 10-8: Φουλάρουν για το Final 4 οι Ερυθρόλευκοι

Ο Ολυμπιακός νίκησε τη Φερεντσβάρος με 10-8, την υποχρέωσε στην πρώτη φετινή της ήττα σε όλες τις διοργανώσεις και έπιασε κορυφή μαζί με τους Ούγγρους.