Αποφασιστική νίκη για τη Μαρσέιγ, εμφατική για τη Μονακό

Αποφασιστική νίκη με 2-1 πέτυχε εκτός έδρας η Μαρσέιγ επί της Ντιζόν για την 17η ημέρα του γαλλικού πρωταθλήματος. Η νικήτρια προηγήθηκε στο 6ο λεπτό με τον Λόπεθ, για να ισοφαρίσουν οι γηπεδούχοι στο 78΄ με τον Αμπέιντ, ενώ τρία λεπτά πριν τη λήξη (87΄) η Μαρσέιγ πήρε τη νίκη με τέρμα του Γκομίς.

Με τον «αναγεννημένο» Ρανταμέλ Φαλκάο να πετυχαίνει χατ τρικ, η Μονακό διέλυσε με 4-0 τη Μπορντό στο «Ματμούτ Ατλαντίκ» κι «έπιασε» στην κορυφή τη Νις, η οποία θα αντιμετωπίσει αύριο το βράδυ την Παρί Σεν Ζερμέν στο μεγάλο ντέρμπι της αγωνιστικής. Οι «γιρονδίνοι» τελείωσαν το ματς με 10 παίκτες, λόγω της αποβολής του Ουνά στο 68΄.

Λοριάν 12

Ρόι Κιν: «Έπινα πάρα πολύ όταν ήμουν στη Γιουνάιτεντ – Ήταν ντροπή»

Ο Ρόι Κιν μίλησε για τη περίοδο που βρισκόταν στη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ και τις κακές συνήθειες που είχε.