Τετάρτη 24 Απριλίου 2024

Η Λιόν έμεινε στην κορυφή, νίκες για Μονακό, Μονπελιέ και Καεν

Στην κορυφή του Championnat παρέμεινε η Λιόν, καθώς στο πλαίσιο της 21ης αγωνιστικής, επικράτησε άνετα εκτός έδρας της Λανς με 2-0. Το σκορ άνοιξε στο 21ο λεπτό με αυτογκόλ του Γκμπαμέν, ενώ το τελικό 0-2 διαμόρφωσε ο Αλεξάντρ Λακαζέτ στο 26' με πέναλτι, φτάνοντας τα 20 γκολ σε 21 αγωνιστικές.

Στην κορυφή του Championnat παρέμεινε η Λιόν, καθώς στο πλαίσιο της 21ης αγωνιστικής, επικράτησε άνετα εκτός έδρας της Λανς με 2-0.

Το σκορ άνοιξε στο 21ο λεπτό με αυτογκόλ του Γκμπαμέν, ενώ το τελικό 0-2 διαμόρφωσε ο Αλεξάντρ Λακαζέτ στο 26′ με πέναλτι, φτάνοντας τα 20 γκολ σε 21 αγωνιστικές.

Αυτή ήταν η 6η συνεχόμενη νίκη πρωταθλήματος για την Λιόν και μάλιστα στις 4 τελευταίες δεν έχει δεχτεί γκολ (13-0 τα τέρματα).

Τέλος, σημαντικές νίκες από βαθμολογική άποψη, πέτυχαν η Μονπελιέ που επικράτησε εκτός έδρας της Μετς με 3-2 και η Καέν, που συνέτριψε με 4-1 την Ρεμς.

Μετς-Μονπελιέ 2-3
(20` πεν. Νγκμπακότο, 39` Μπουσμπάν -17` πεν, 53`, 69` Μπάριος)

Καέν-Ρεμς 4-1
(3` Ρομπέργκ, 8` Πριβατ, 29` Γιαχία, 76` πεν. Κοϊτά – 27` πεν. Σαρμπονιέ)

LIVE: Λαμία – ΠΑΟΚ

LIVE: Λαμία – ΠΑΟΚ. Παρακολουθήστε live στις 17:00 την εξέλιξη της αναμέτρησης Λαμία – ΠΑΟΚ για την 7η αγωνιστική των play offs της Stoiximan Superleague. Τηλεοπτικά από COSMOTE SPORT 1 HD.