Τετάρτη 08 Μαϊου 2024
Η Μίλαν «μπλόκαρε» τη Ρόμα, ξανά στο -3 από τη «Γιούβε»

Ισόπαλο χωρίς τέρματα έληξε το ντέρμπι της 16ης αγωνιστικής στο Campionato ανάμεσα στη Ρόμα και στη Μίλαν. Η ομάδα του Ρούντι Γκαρσία δεν κατάφερε να διασπάσει την άμυνα των «ροσονέρι», ούτε καν με αριθμητικό πλεονέκτημα (αποβλήθηκε στο 70΄ ο Αρμέρο), κι έτσι είδαν τη «γηραιά κυρία» (που επικράτησε την Πέμπτη 3-1 της Κάλιαρι) να ξεφεύγει εκ νέου στην κορυφή. Δύο πολύτιμους βαθμούς έχασε και η Σασουόλο, καθώς παραχώρησε ισοπαλία 1-1 στην Τσεζένα. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με το πέναλτι του Ζαζά, αλλά η Τσεζένα ισοφάρισε με τον Ζε Εντουάρντο στις καθυστερήσεις.

Ισόπαλο χωρίς τέρματα έληξε το ντέρμπι της 16ης αγωνιστικής στο Campionato ανάμεσα στη Ρόμα και στη Μίλαν.

Η ομάδα του Ρούντι Γκαρσία δεν κατάφερε να διασπάσει την άμυνα των «ροσονέρι», ούτε καν με αριθμητικό πλεονέκτημα (αποβλήθηκε στο 70΄ ο Αρμέρο), κι έτσι είδαν τη «γηραιά κυρία» (που επικράτησε την Πέμπτη 3-1 της Κάλιαρι) να ξεφεύγει εκ νέου στην κορυφή.

Μανωλάς και Χολέμπας βρίσκονταν στη βασική ενδεκάδα της Ρόμα, ενώ ο Τοροσίδης πέρασε ως αλλαγή στο 81΄, αντί του Μαϊκόν.

Δύο πολύτιμους βαθμούς έχασε και η Σασουόλο, καθώς παραχώρησε ισοπαλία 1-1 στην Τσεζένα.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με το πέναλτι του Ζαζά, αλλά η Τσεζένα ισοφάρισε με τον Ζε Εντουάρντο στις καθυστερήσεις.