Απολαμβάνει τη μοναξιά της... κορυφής η Μαρσέιγ

Απολαμβάνει τη μοναξιά της… κορυφής η Μαρσέιγ

Ούτε η Καέν μπόρεσε να ανακόψει την ορμή της Μαρσέιγ, καθώς η ομάδα της Μασσαλίας κατάφερε στις καθυστερήσεις να πάρει τη νίκη με 2-1 και ν' αποσπαστεί στην κορυφή με πέντε βαθμούς διαφορά από τη δεύτερη Μπορντό, στο πλαίσιο της 9ης αγωνιστικής του γαλλικού πρωταθλήματος. Νίκες για Εβιάν, Ρεν και Λοριάν, ισοπαλία στο Νις - Μονπελιέ.

Ούτε η Καέν μπόρεσε να ανακόψει την ορμή της Μαρσέιγ, καθώς η ομάδα της Μασσαλίας κατάφερε στις καθυστερήσεις να πάρει τη νίκη με 2-1 και ν’ αποσπαστεί στην κορυφή με πέντε βαθμούς διαφορά από τη δεύτερη Μπορντό, στο πλαίσιο της 9ης αγωνιστικής του γαλλικού πρωταθλήματος.

Η ομάδα του Μαρσέλο Μπιέλσα προηγήθηκε στο 74ο λεπτό με τον Ζακ Ρομάο, οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν στο 84′ με τον Γιρόντου Κινγκ και η Μαρσέιγ πήρε τη νίκη στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων με τον Αντρέ Ζινιάκ.

Νίκες για Εβιάν, Ρεν και Λοριάν, ισοπαλία στο Νις – Μονπελιέ.

Συνοπτικά τα αποτελέσματα και οι σκόρερ:

Ρεμς-Μπορντό 1-0
(32΄ Φορτέ)

Καέν-Μαρσέιγ 1-2
(84′ Κινγκ-74′ Ρομάο, 94′ Γκινιάτς)

Εβιάν-Μετς 3-0
(62΄αυτ. Ντουκουρέ, 75΄πεν. Γουάς, 80΄ Μπρούνο)

Πολεμώντας στην… αυλή του

Ο Ολυμπιακός του Γιώργου Μπαρτζώκα είναι ο «λάθος» αντίπαλος playoffs. Και η Μπαρτσελόνα χθες βράδυ ήδη κατάλαβε το «γιατί»