Ο Ολυμπιακός και ΑΕΚ έκαναν το 1-0 στους ημιτελικούς των πλέι οφ

Με κεκτημένη ταχύτητα από το Final 4 της Πύλου, όπου πανηγύρισε την 4η συνεχόμενη κατάκτηση Κυπέλλου μπήκε ο Ολυμπιακός στα πλέι οφ της Α1 Γυναικών, καθώς στον πρώτο ημιτελικό με αντίπαλο τα Βριλήσσια επικράτησε με 3-0. Η ομάδα του Γιάννη Νικολάκη στα δύο πρώτα σετ έκανε εξαιρετική εμφάνιση σε μπλοκ – άμυνα, αλλά και στην επίθεση (σε 62 επιθέσεις δέχθηκε 3 μπλοκ κι έκανε μόλις δύο λάθη), ενώ όταν τα Βριλήσσια επέστρεψαν στο ματς μίλησε η εμπειρία των γηπεδούχων.

Με κεκτημένη ταχύτητα από το Final 4 της Πύλου, όπου πανηγύρισε την 4η συνεχόμενη κατάκτηση Κυπέλλου μπήκε ο Ολυμπιακός στα πλέι οφ της Α1 Γυναικών, καθώς στον πρώτο ημιτελικό με αντίπαλο τα Βριλήσσια επικράτησε με 3-0.

Η ομάδα του Γιάννη Νικολάκη στα δύο πρώτα σετ έκανε εξαιρετική εμφάνιση σε μπλοκ – άμυνα, αλλά και στην επίθεση (σε 62 επιθέσεις δέχθηκε 3 μπλοκ κι έκανε μόλις δύο λάθη), ενώ όταν τα Βριλήσσια επέστρεψαν στο ματς μίλησε η εμπειρία των γηπεδούχων.

Τα σετ:
25-16, 25-22, 36-34

Δεν έχασε το πλεονέκτημα και η ΑΕΚ που νίκησε 3-1 τον ΠΑΟ

Η ΑΕΚ πήρε την πρώτη από τις δύο νίκες που απαιτούνται για την πρόκριση στον τελικό της Α1 Γυναικών, επικρατώντας του Παναθηναϊκού με 3-1 στο κλειστό του Ιωνικού Νέας Φιλαδέλφειας. Οι «πράσινες» ήταν αξιόμαχες αλλά δεν κατόρθωσαν να αποφύγουν την ήττα κι έτσι το Σάββατο, στην Κυψέλη, θα πρέπει να παλέψουν για να φτάσουν στην ισοφάριση της σειράς.

Τα σετ: 25-18, 25-23, 19-25, 25-18

Newsroom ΑΛΤΕΡ ΕΓΚΟ

Μπακς: Παραμένει εκτός ο Γιάννης Αντετοκούνμπο, χάνει και το Game 3 με τους Πέισερς

Χωρίς τον Γιάννη Αντετοκούνμπο θα αγωνιστούν οι Μπακς κόντρα στους Πέισερς, στο τρίτο ματς της σειράς των Play-offs, όπως ανακοίνωσαν επίσημα τα «Ελάφια»