Η ΑΕΚ συνέχισε με νίκη επί του Αγίου Νικολάου την «περιπέτεια»

Η ΑΕΚ επικράτησε 3-0 του Αγίου Νικολάου στο ΟΑΚΑ, σε αναμέτρηση για την 4η αγωνιστική του 6ου ομίλου της Γ΄ εθνικής. Παρουσία του Δημήτρη Μελισσανίδη, που βρέθηκε στα επίσημα του Ολυμπιακού Σταδίου, η Ενωση έπαιξε αρκετά καλό ποδόσφαιρο και κατάφερε να φτάσει σε μία εύκολη νίκη, χάρη σε δύο γκολ του Πόποβιτς (29' και 60') και ένα του Ντακόλ (63'), ενώ είχε ευκαιρίες να διευρύνει ακόμη περισσότερο το σκορ. Στο μεταξύ, με νίκες συνέχισαν στο πρωτάθλημα της Γ' Εθνική οι «μεγάλοι». Νίκη 5-0 για τον Πανσερραϊκό επί του ΠΑΟ Κοσμίου, «τρίποντο» και πάλι στις καθυστερήσεις για τη Λαμία.

Η ΑΕΚ επικράτησε 3-0 του Αγίου Νικολάου στο ΟΑΚΑ, σε αναμέτρηση για την 4η αγωνιστική του 6ου ομίλου της Γ΄ εθνικής. Παρουσία του Δημήτρη Μελισσανίδη, που βρέθηκε στα επίσημα του Ολυμπιακού Σταδίου, η Ενωση έπαιξε αρκετά καλό ποδόσφαιρο και κατάφερε να φτάσει σε μία εύκολη νίκη, χάρη σε δύο γκολ του Πόποβιτς (29′ και 60′) και ένα του Ντακόλ (63′), ενώ είχε ευκαιρίες να διευρύνει ακόμη περισσότερο το σκορ.

Στο μεταξύ, με νίκες συνέχισαν στο πρωτάθλημα της Γ’ Εθνική οι «μεγάλοι». Νίκη 5-0 για τον Πανσερραϊκό επί του ΠΑΟ Κοσμίου, «τρίποντο» και πάλι στις καθυστερήσεις για τη Λαμία.

ΑΕΚ: Καραγκιολίδης, Αργυρίου, Πεταυράκης, Ρόβας, Σταθάκης (67΄ Τσούπρος), Κορδέρο, Γεωργέας, Γροντής (74΄ Παληαρούτας), Μπρέσεβιτς (86΄ Τσεβάς), Ντακόλ, Πόποβιτς.

ΑΓΙΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ: Μπρόκος, Πυγιάκης, Μουτάκης (83΄ Καουτάκης), Κ. Κοκολάκης, Ιασωνίδης, Χρηστάκης (75΄ Σταυρακάκης), Φαγάς, Χατζάη (46΄ Γκέκας), Λεπτοκαρύδης, Γ. Κοκολάκης, Καριάτης.