Δύο τίτλοι, σε ισάριθμες κατηγορίες βάρους, κρίθηκαν τη Δευτέρα στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα πυγμαχίας ανδρών/γυναικών, το οποίο φιλοξενείται στο ΣΕΦ. Στα 60 κιλά ανδρών, ο Θεόδωρος Παπαζώβ ανέβηκε στο πρώτο σκαλί του βάθρου, όπως και η Ελένη Πλατανά στα 75 κιλά.

89

Δύο τίτλοι, σε ισάριθμες κατηγορίες βάρους, κρίθηκαν τη Δευτέρα (08/05) στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα πυγμαχίας ανδρών/γυναικών, το οποίο φιλοξενείται στο Στάδιο Ειρήνης και Φιλίας.

Στα 60 κιλά ανδρών, ο Θεόδωρος Παπαζώβ (Αλέξανδρος Αχαρνών), μετά από ένα συναρπαστικό αγώνα, επικράτησε 45-32 στα σημεία του Οδυσσέα Σαρίδη (Πανελλήνιος ΓΣ) και ανέβηκε στο πρώτο σκαλί του βάθρου, όπως και η Ελένη Πλατανά (Ηρακλής Χαϊδαρίου) στα 75 κιλά, νικώντας στον τελικό της κατηγορίας την Ετερί Βαχανίδου (Αρης Θεσσαλονίκης) με 27-18 σημεία.

Την τρίτη θέση στην κατηγορία των 75 κιλών γυναικών πήραν οι Παρασκευή Τομαρά (Ατρωτος) και Μαλαματή Τσαϊρέλη (Αρκων Καλαμαριάς).

Τα αποτελέσματα της Δευτέρας (08/05):

52 κιλά
Αντωνία Παπουτσάκη (Ολυμπιακός)-Ελένη Λυρά (Αλέξανδρος ΠΣ) διακοπή α` γύρος

60 κιλά
Αρετή Μαστροδούκα (Ηρακλής Χαϊδαρίου)-Βασιλική Χατζηαντωνίου (Τάλως) 19-5
Χριστίνα Αθανασοπούλου (Παναχαϊκή ΓΕ)-Κατερίνα Δουμουλιάκα (Ηρακλής Χαϊδαρίου) μεγάλη διαφορά σημεία β` γύρος

Τα αποτελέσματα της Κυριακής (07/05):
ΑΝΔΡΕΣ

54 κιλά
Θεόδωρος Κοντοζίδης (Εθνικός Κοζάνης)-Αλέξης Ζιώγας (ΠΟΕΘ) τεχνικά σημεία 3η θέση: Κώστας Ιωαννίδης (ΑΕ Ποντίων)

57 κιλά
Γιάννης Μονοκάνδυλος (Απόλλων Καλαμαριάς)-Γιώργος Ευστρατιάδης (ΑΕΚ) διακοπή β` γύρο3η θέση: Θεόδωρος Τηγάνης (Άτρωτος)

ΓΥΝΑΙΚΕ

Σ54 κιλάΕλευθερία Παλαιολόγου (ΑΣΑΠΤ Μ. Αλέξανδρος)-Αναστασία Παντερμάλη (Μαχητών Καβάλας) 28-243η θέση: Δήμητρα Καραχάλιου (Αγ. Θωμάς Γουδί)

57 κιλά
Ελισάβετ Σαλτουρίδου (Μαχητών Ν. Περάμου)-Ευγενία Τασίδου (ΑΕΚ) 23-193η θέση: Σταυρούλα Δήμου (Ηρακλής Χαϊδαρίου), Αθηνά Μαλεφάκη (Μίνωας Ηρακλείου)

63 κιλά
Ελένη Μποσμπότη (Μαχητών Ν. Περάμου)-Ελισάβετ Κατσίδη (ΠΑΟΚ) μεγάλη διαφορά σημείων γ` γύρος3η θέση: Μαρία Σολδάτου (Αλέξανδρος ΠΣ), Σωτηρία Ταμπάκη (Ατρωτος)

66 κιλά
Νικολέτα Καυγά (ΑΠΣ Περάματος)-Αϊσέ Τσακήρ Κιουτσούκ (ΑΕ Κομοτηνής) διακοπή α` γύρος3η θέση: Ιωάννα Φιλανδρά (Άτρωτος)

80 κιλά
Αναστασία Βάβυλα (ΑΠΣ Περάματος)-Νουραϊ Χιντ (ΑΕ Κομοτηνής) 24-53η θέση: Ιωάννα Σαράντη (Ολυμπιακός ΣΦΠ)

Newsroom ΑΛΤΕΡ ΕΓΚΟ

Γράψτε το σχόλιό σας

Ακολουθήστε το in.grστο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις
Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, στο in.gr