Με τους τρεις «πράσινους» η προεπιλογή της Σλοβενίας για το Euro 2024 (pic)
Oι τρεις παίκτες του Παναθηναϊκού Σπόραρ, Τσέριν και Βέρμπιτς συμπεριλήφθηκαν στην προεπιλογή της εθνικής Σλοβενίας για το Euro που θα διεξαχθεί το καλοκαίρι στην Γερμανία
Spotlight
-
«Πυρ ομαδόν» στην κυβέρνηση για οργανωμένο έγκλημα και υποκλοπές – «Το Μαξίμου επιτίθεται στη Δημοκρατία»
-
Το Μαξίμου απέναντι στα μέτωπα με γιατρούς και λογιστές
-
Σκάνδαλο υποκλοπών: Γιατί η ΕΥΠ παρακολουθούσε τον πρώην εισαγγελέα Οικονομικού Εγκλήματος Χρήστο Μπαρδάκη και τον Σπύρο Κουσουνή;
-
Πέθανε η αστέρας του YouTube Tatyana Ozolina - Το ταξίδι στην Ελλάδα και το μοιραίο τροχαίο στην Τουρκία
Σε ρυθμούς… Euro μπαίνουν σιγά σιγά οι εθνικές ομάδες που θα αγωνιστούν στα γήπεδα της Γερμανίας το ερχόμενο καλοκαίρι, οι οποίες μέσα στις επόμενες μέρες θα δηλώσουν και τις αποστολές τους που θα αποτελούνται από 26 παίκτες.
Κάπως έτσι, ο προπονητής της εθνικής Σλοβενίας, Ματίας Κεκ, ανακοίνωσε την Τρίτη τα ονόματα ων 30 παικτών της προεπιλογής του αντιπροσωπευτικού συγκροτήματος για το ευρωπαϊκό πρωτάθλημα, με τους τρεις ποδοσφαιριστές του Παναθηναϊκού, Άνταμ Τσέριν, Άντραζ Σπόραρ και Μπέντζαμιν Βέρμπιτς να συμπεριλαμβάνονται σε αυτή.
Φυσικά, δεν λείπει το μεγάλο αστέρι των Σλοβένων, Μπέντζαμιν Σέσκο, με τον επιθετικό της Λειψίας να ηγείται της γραμμής κρούσης για την ομάδα του Ματίας Κεκ. Από όσους ανακοινώθηκαν θα «κοπούν» τέσσερις για την τελική 26άδα που θα συμμετάσχει στη διοργάνωση (14/6-14/7).
Δείτε την προεπιλογή
📋🇸🇮 Selektor Matjaž Kek je razkril 𝘀̌𝗶𝗿𝘀̌𝗶 𝘀𝗲𝘇𝗻𝗮𝗺 reprezentance za #EURO2024 🏆#SrceBije 🇸🇮 pic.twitter.com/HJlifKZVEw
— NZS | FA Slovenia (@nzs_si) May 21, 2024
Ακολουθήστε το in.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις