Σάββατο 04 Μαϊου 2024
Ερυθρόλευκο πάρτι στη Νιόν: Τρία γκολ σε 6 λεπτά ο Ολυμπιακός (vids)

Μουζακίτης, Παπακανέλλος και Μπάκουλας δίνουν προβάδισμα με 3-0 στον Ολυμπιακό που αγακαλιάζει το Youth League.

Απίθανα πράγματα στο δεύτερο ημίχρονο του τελικού του Youth League από τον Ολυμπιακό που διαλύει τη Μίλαν μέσα σε έξι λεπτά και αγκαλιάζει την κούπα.

Ο χορός των γκολ ξεκίνησε στο 60′ όταν οι Πειραιώτες κέρδισαν πέναλτι σε χέρι του Στάλμαχ και ο Μουζακίτης το εκτέλεσε εύστοχα για το 1-0.

Δευτερόλεπτα αργότερα και πριν ακόμη συνέλθει η Μίλαν, ο Ολυμπιακός έκανε και το 2-0 με υπέροχη προσπάθεια και τελείωμα από τον Παπακανέλλο.

Και στο 66′ ήρθε το 3-0 με ένα αδιανόητο γκολ καθώς ο Μπάκουλας έπιασε ένα απίθανο ψαλιδάκι και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα μέσα σε αποθέωση.

Φενέρμπαχτσε – Μονακό 62-65: Πήρε το «θρίλερ» και ισοφάρισε σε 2-2!

Η Μονακό επικράτησε 65-62 στην έδρα της Φενέρμπαχτσε και πλέον η πρόκριση στο Final Four θα κριθεί στο Game 5.