Παρασκευή 26 Ιουλίου 2024
Παναθηναϊκός: Τα γκολ των Βέρμπιτς και Μπακασέτα για το 2-0 στη Λαμία (vids)

Ο Τάσος Μπακασέτας στο 45' βρήκε τον δρόμο προς τα δίχτυα και έκανε το 2-0 για τον Παναθηναϊκό, που είχε ανοίξει το σκορ με τον Βέρμπιτς στο 23'.

Ο Παναθηναϊκός ολοκλήρωσε πρώτο ημίχρονο στην αναμέτρηση με τη Λαμία για την 6η αγωνιστική των πλέι οφ της Super League μπροστά στο σκορ με 2-0.

Οι Πράσινοι έκλεισαν το πρώτο ημίχρονο με 2-0, έχοντας σκοράρει από ένα γκολ οι Βέρμπιτς και Μπακασέτας.

Στο 23′ ο Ιωαννίδης έκανε ωραία κίνηση και έδωσε δεξιά στον Λημνιό, που σούταρε κι έστειλε την μπάλα στο δοκάρι, με τον Βέρμπιτς από κοντά να κάνει το 1-0.

Στο 45′ ο Τάσος Μπακασέτας βρήκε τον δρόμο προς τα δίχτυα και έστειλε την ομάδα του Φατίχ Τερίμ στα αποδυτήρια με ένα καλό προβάδισμα. Ο Φώτης Ιωαννίδης έκανε μια πολύ όμορφη ατομική ενέργεια περνώντας του αντιπάλους του από τα άκρα, γύρισε στην καρδιά της περιοχής την μπάλα και ο Μπακασέτας σκόραρε για το 2-0.

Δείτε το γκολ του Μπακασέτα:

Θυμηθείτε το 0-1 του Βέρμπιτς:

Τραυματίστηκε ο Μπερνάρ

Πρόβλημα με Μπερνάρ στον Παναθηναϊκό, καθώς στο 22′ ο Βραζιλιάνος μεσοεπιθετικός πέρασε εκτός ματς λόγω ενοχλήσεων. Τη θέση του πήρε ο Βέρμπιτς, ο οποίος στο 23′ άνοιξε το σκορ για τους Πράσινους.

Οι εντυπωσιακές ενέργειες των «μικρών» και τα… χορευτικά του Τσικίνιο στην Ολλανδία (vid)

Δείτε φάσεις και γκολ από τη χθεσινή (25/7) προπόνηση του Ολυμπιακού στην Ολλανδία.