![Το Μαρίνειο στο Κάτω Ελληνικό «αναγεννήθηκε»](https://www.in.gr/wp-content/uploads/2024/04/marineio-elliniko-meta.jpg)
Το Μαρίνειο στο Κάτω Ελληνικό «αναγεννήθηκε»
Ολική ανακατασκευή σε ένα από τα ιστορικότερα αναψυκτήρια του Ελληνικού.
Spotlight
«Πλησιάζει ο καιρός που οι δημότες θα απολαμβάνουν το πάλαι ποτέ χρέπι ως ένα υπερσύγχρονο δημοτικό κτίριο καθώς ολοκληρώνονται οι εργασίες ανακατασκευής του Μαρινείου στο Κάτω Ελληνικό» αναφέρει σε ανακοίνωση του ο Δήμος Ελληνικού – Αργυρούπολης για να προσθέσει:
«Μετά από μεγάλο αγώνα και προσπάθεια της Δημοτικής Αρχής Ελληνικού Αργυρούπολης, λόγω άπειρων προβλημάτων, το Δημοτικό Αναψυκτήριο Μαρίνειο στο Κάτω Ελληνικό είναι πλέον γεγονός».
Πως ήταν και πως έγινε
![](https://www.in.gr/wp-content/uploads/2024/04/marineio-elliniko-prin-600x377.jpg)
![](https://www.in.gr/wp-content/uploads/2024/04/marineio-elliniko-meta-3-600x426.jpg)
«Στην πρώτη φωτογραφία βλέπετε πως παραλάβαμε το Δημοτικό Κτίριο Μαρίνειο στο κάτω Ελληνικό: Ερείπιο και με εντολή τότε από την πολεοδομία να το σφραγίσουμε ως επικίνδυνο να καταρρεύσει.
Στις υπόλοιπες φωτογραφίες βλέπετε πως το παραδίδουμε πίσω στην τοπική κοινωνία αφού ολοκληρώθηκε η Ανακατασκευή του, ως ένα πραγματικό στολίδι!
«Το ωραιότερο ίσως Δημοτικό Αναψυκτήριο της Νότιας Αθήνας είναι γεγονός και σύντομα θα το χαρείτε στα εγκαίνια του», τονίζει σε δηλώσεις του ο Δήμαρχος Ελληνικού Αργυρούπολης Γιάννης Κωνσταντάτος.
Ακολουθήστε το in.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις