Πέμπτη 02 Μαϊου 2024
Ισόπαλο το φιλικό στο Περιστέρι ανάμεσα σε Ατρόμητο και Λαμία (2-2)

Ατρόμητος και Λαμία ήρθαν ισόπαλοι με 2-2 σε ένα χορταστικό φιλικό, που πραγματοποιήθηκε στο γήπεδο του Περιστερίου.

Σε φιλικό αγώνα που διεξήχθη στο δημοτικό Στάδιο Περιστερίου, ο Ατρόμητος ήρθε ισόπαλος 2-2 με τη Λαμία.

Οι δύο προπονητές δοκίμασαν πρόσωπα και σχήματα ενόψει των πλέι οφ και των πλέι άουτ της Super League.

Οι γηπεδούχοι είχαν την πρώτη ευκαιρία στον αγώνα στο 10ο λεπτό, όταν ο τερματοφύλακας της Λαμίας, Χατζηεμμανουήλ, απέκρουσε το σουτ του Βρακά έξω από την περιοχή. Τελικά το σκορ άνοιξαν οι φιλοξενούμενοι στο 28΄ με πλασέ του Ρούμπεν που πρόλαβε την έξοδο του Μαρκετζάνι, για να ισοφαρίσουν οι «κυανόλευκοι» στο 41′ με ωραίο τελείωμα του Ρομπάιγ από σέντρα του Τζοβάρα.

Με την έναρξη του β’ ημιχρόνου ο Σάσα Ίλιτς έκανε επτά αλλαγές και στο 52΄ έβαλε και όγδοο παίκτη, με τον Σάλτα να παίρνει τη θέση του Μαρκετζάνι κάτω από τα δοκάρια. Στο 67′ ο Χατζηεμμανουήλ πραγματοποίησε ακόμα μία εντυπωσιακή επέμβαση σε σουτ του Κούντε και στο 70′ μετά το σουτ του Βρακά που έστειλε την μπάλα στο δοκάρι ο Βαλένσια ευνοήθηκε από την επαναφορά της μπάλας και σέρβιρε στον Αντζιέλσκι για το 2-1. Το τελικό σκορ (2-2) διαμόρφωσε στο 82′ ο Λάκε.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

Ατρόμητος (Σάσα Ίλιτς): Μαρκετζάνι (52′ Σάλτας), Κιβρακίδης (46′ Τριμμάτης), Τσακμάκης (46′ Ντε Μποκ), Ασεβέδο, Πομόνης (46′ Αθανασίου), Γκονθάλεθ (46′ Κούντε), Φριντζόνσον, Βρακάς, Ρομπάιγ (46′ Βαλένσια), Βέργος (46′ Αντζιέλσκι), Τζοβάρας (46′ Κούεν).

Λαμία (Λεωνίδας Βόκολος): Χατζηεμμανουήλ (80′ Σουρδής), Παπαδόπουλος (45′ Τζανετόπουλος), Κορνέζος, Μαρτίνεθ (60′ Τόσιτς), Στάνκο (70′ Βασιλαντωνόπουλος), Τσιλούλης (45′ Σαντάνα), Σιμόν (70′ Τζανδάρης), Μάλτσι (80′ Τερεζίου), Νούνιες (70′ Τσούκαλος), Σίντκλεϊ (60′ Λέικ), Αμαράλ.

«Βόμβες» για Αταμάν: «Κάποιοι παίκτες του Παναθηναϊκού δεν τον θέλουν…»

Τι είπε ο Πίνι Γκέρσον για Παναθηναϊκό, Αταμάν, Σλούκα και Γιαννακόπουλο…