Αναλαμβάνει την Βιγιαρεάλ ο Μαρθελίνο - Ξανά στον δρόμο του Παναθηναϊκού (pic)

Αναλαμβάνει την Βιγιαρεάλ ο Μαρθελίνο – Ξανά στον δρόμο του Παναθηναϊκού (pic)

Ο Ισπανός τεχνικός θα αντικαταστήσει τον Πατσέτα - Είχε αντιμετωπίσει τον Παναθηναϊκό και στην αρχή της χρονιάς ως προπονητής της Μαρσέιγ.

Στην Ισπανία βρίσκεται ο Μαρθελίνο για να ολοκληρώσει τη συμφωνία του με τη Βιγιαρεάλ.

Έπειτα από την απομάκρυνση του Πατσέτα από την τεχνική ηγεσία της ομάδας το «κίτρινο υποβρύχιο» βρισκόταν σε ανοιχτή γραμμή με τον πρώην τεχνικό της Μαρσέιγ, με τις δύο πλευρές να βρίσκουν τελικά την «χρυσή» τομή μεταξύ τους.

Ο Παναθηναϊκός θα βρει και πάλι απέναντί του τον Μαρθελίνο

Ο 58χρονος Ισπανός προπονητής θυμίζουμε ότι ανέλαβε τον περασμένο Ιούνιο την ομάδα στη θέση του Ιγκόρ Τούντορ, όμως το ξεκίνημα της σεζόν για τη Μαρσέιγ δεν ήταν το ιδανικό και μοιραία ολοκληρώθηκε άδοξα η συνεργασία των δύο πλευρών.

Έτσι ο Ισπανός τεχνικός θα βρεθεί ξανά στον δρόμο του Παναθηναϊκού, έπειτα από το καλοκαιρινό συναπάντημα στα προκριματικά του Champions League.

Η σχετική ανάρτηση

Υπενθυμίζουμε ότι χθες το βράδυ η Βιγιαρεάλ ηττήθηκε εκτός έδρας από την Ατλέτικο Μαδρίτης με 3-1, παρότι προηγήθηκε στο 20′ με τον Χεράρ Μορένο.

Οι γηπεδούχοι, όμως, ισοφάρισε στο 45+1′ με τον Βίτσελ και στο δεύτερο ημίχρονο γύρισαν τούμπα το παιχνίδι με τα γκολ των Γκριεζμάν και Λίνο.

Μετά την ήττα στη Μαδρίτη βρίσκεται στην 14η θέση της βαθμολογίας με 12 πόντους, έχοντας 3 νίκες, 3 ισοπαλίες και 7 ήττες.

Η Χιρόνα «καθάρισε» την Μπαρτσελόνα με ανατροπή και έστεψε και μαθηματικά τη Ρεάλ (4-2)

Η Χιρόνα αν και βρισκόταν πίσω στο σκορ στο ημίχρονο, τελικά έκανε την ανατροπή απέναντι στην Μπαρτσελόνα και πήρε το καταλανικό ντέρμπι (4-2).