Δευτέρα 06 Μαϊου 2024
Νίκη για την Ελσίνκι πριν τον ΠΑΟΚ (2-0)

Λίγες μέρες πριν την αναμέτρηση με τον ΠΑΟΚ, η Ελσίνκι επιβλήθηκε της Ίντερ Τούρκου με σκορ 2-0.

Στην κορυφή του φινλανδικού πρωταθλήματος μετά από 23 αγωνιστικές παρέμεινε η Ελσίνκι, η οποία πέντε 24ωρα πριν φιλοξενήσει τον ΠΑΟΚ στην πρεμιέρα των ομίλων του Europa Conference League επικράτησε εντός έδρας με 2-0 της Ίντερ Τούρκου.

Ο Μπαντέ, δύο λεπτά μετά την είσοδό του στον αγωνιστικό χώρο, έδωσε στο 72΄ το προβάδισμα στους γηπεδούχους και στο 81΄ ο Ραντούλοβιτς «σφράγισε» την 13η νίκη της Ελσίνκι στο πρωτάθλημα, όπου προηγείται με 47 βαθμούς έναντι 42 της Κουόπιο που έχει ματς λιγότερο.

Η ενδεκάδα της Ελσίνκι: Μενπά, Χάλμε, Ραϊτάλα (70΄ Μπαντέ), Ολιλα (82΄ Χαμαλάινεν), Λίνγκμαν, Κανελόπουλος (70΄ Παανάνεν), Κουασίβι-Μπενισάν, Χόστικα (46΄ Τανάκα), Ραντούλοβιτς, Ολουσάνια (76΄ Χετεμάι).

Αιχμές από τον Λάκοβιτς μετά το Μπαρτσελόνα – Γκραν Κανάρια: «Χάσαμε για λόγους που δεν καταλαβαίνω»

Σπόντες από τον Γιάκα Λάκοβιτς, μετά από την ήττα της Γκραν Κανάρια από τη Μπαρτσελόνα στην παράταση.