Τρίτη 30 Απριλίου 2024
Η βαθμολογία της Superleague μετά την πρεμιέρα (pic)

Δείτε πως έχει διαμορφωθεί η βαθμολογία της Superleague μετά και την εκκίνηση του πρωταθλήματος.

Γεμάτο ήταν το κυριακάτικο πρόγραμμα της πρεμιέρας της Superleague αφού περιελάμβανε τρία παιχνίδια, συν τον αγώνα του ΠΑΣ Γιάννινα με την Κηφισιά που αναβλήθηκε λόγω προβλημάτων στον φωτισμό του γηπέδου.

Ο Ολυμπιακός ξεκίνησε με το… δεξί τις υποχρεώσεις του στη νέα αγωνιστική περίοδο (για την Ελλάδα) επικρατώντας του Πανσερραϊκού με σκορ 2-0. Έτσι οι Ερυθρόλευκοι έβαλαν τους πρώτους τρεις βαθμούς στο «σακούλι» τους και πλέον κοιτούν τη δύσκολη συνέχεια.

Ο ΠΑΟΚ έκανε επίδειξη δύναμης στον Αστέρα Τρίπολης, επικρατώντας με σκορ 3-0 στην «Τούμπα». Έτσι ο Δικέφαλος του βορρά ανέβηκε με το… καλημέρα ψηλά στον βαθμολογικό πίνακα, ενώ οι Αρκάδες έκαναν μια ήττα «εντός προγράμματος».

Στην Κρήτη και το «Γεντί Κουλέ» διεξήχθη ένα χορταστικό παιχνίδι ανάμεσα στον ΟΦΗ και τον Άρη. Οι «κιτρινόμαυροι» προέρχονταν από τον αποκλεισμό τους από την Ευρώπη και έψαχναν το διπλό. Όμως το σύνολο του Βάλντας Νταμπράουσκας είχε άλλη άποψη και με το 3-2 ξεκίνησε θετικά τη σεζόν.

Στο ματς που… άνοιξε τη μέρα καθώς διεξήχθη το δεύτερο ημίχρονο, ο ΠΑΣ Γιάννινα πήρε τη νίκη με 3-0 επί της νεοφώτιστης Κηφισιάς, ξεκινώντας με τον καλύτερο τρόπο τις υποχρεώσεις του.

*Θυμίζουμε πως τα Παναθηναϊκός-Ατρόμητος και ΑΕΚ-Παναιτωλικός αναβλήθηκαν λόγω των υποχρεώσεων των δύο ομάδων στα πλέι οφ του Champions League.