Κυριακή 05 Μαϊου 2024
Επιστολή διαμαρτυρίας της Μαρσέιγ στην UEFA για τις διαιτησίες των δύο αγώνων με τον Παναθηναϊκό

Παράπονα από τις διαιτησίες και των δύο παιχνιδιών της κόντρα στον Παναθηναϊκό έχει η Μαρσέιγ και τα εξέφρασε μέσω επιστολής προς την UEFA.

Ο Παναθηναϊκός πήρε την πρόκριση επί της Μαρσέιγ για τα πλέι οφ του Champions League μέσα στο «Βελοντρόμ», αλλά οι Γάλλοι αισθάνονται αδικημένοι σύμφωνα με ρεπορτάζ από τη χώρα τους.

Η Μαρσέιγ έχει παράπονα από τις διαιτησίες και των δύο αγώνων με τους «πράσινους» και σύμφωνα με το RMC απέστειλε επιστολή διαμαρτυρίας στην UEFA ζητώντας εξηγήσεις για την αντιμετώπιση που έλαβε.

Οι φάσεις που φέρεται να έχουν σταθεί περισσότερο οι άνθρωποι της Μαρσέιγ είναη η κίτρινη κάρτα που έδωσε ο Κόβατς στον Κοντογκμπιά μόλις στο πρώτο λεπτά του αγώνα της Λεωφόρου και οι δύο αποφάσεις του Μάικλ Όλιβερ στη ρεβάνς. Τόσο στο πέναλτι του Γκεντουζί όσο και στο ακυρωθέν γκολ του Βιτίνια.

Μπράιτον – Άστον Βίλα 1-0: Ήττα για τους «Villans» πριν τον Ολυμπιακό, έχασαν και τον Ρότζερς

Λίγες μέρες πριν τη ρεβάνς με τον Ολυμπιακό, η Άστον Βίλα έχασε με 1-0 από την Μπράιτον στο «AMEX» ενώ είδε τον Ρότζερς να αποχωρεί τραυματίας στο πρώτο ημίχρονο.