![Μπόστον Σέλτικς: Πήραν τον τελικό… επιβίωσης κόντρα στους Σίξερς και έστειλαν τη σειρά σε Game 7](https://www.in.gr/wp-content/uploads/2023/05/Σελτικς.jpg)
Μπόστον Σέλτικς: Πήραν τον τελικό… επιβίωσης κόντρα στους Σίξερς και έστειλαν τη σειρά σε Game 7
Με τον Τζέισον Τέιτουμ να είναι καθοριστικός στην τέταρτη περίοδο (16 πόντους) οι Μπόστον Σέλτικς επικράτησαν με 95-86 των Φιλαδέλφεια Σίξερς ισοφάρισαν σε 3-3 τη σειρά και τα πάντα θα κριθούν στο game 7 στην Βοστώνη.
Spotlight
-
«Πυρ ομαδόν» στην κυβέρνηση για οργανωμένο έγκλημα και υποκλοπές – «Το Μαξίμου επιτίθεται στη Δημοκρατία»
-
Σκάνδαλο υποκλοπών: Γιατί η ΕΥΠ παρακολουθούσε τον πρώην εισαγγελέα Οικονομικού Εγκλήματος Χρήστο Μπαρδάκη και τον Σπύρο Κουσουνή;
-
Ολυμπιακοί Αγώνες 2024: Όταν οι Γάλλοι πολιτικοί «βυθίζονται» στον Σηκουάνα
-
Πέθανε η αστέρας του YouTube Tatyana Ozolina - Το ταξίδι στην Ελλάδα και το μοιραίο τροχαίο στην Τουρκία
Πολύ σκληροί για να πεθάνουν οι Σέλτικς…
Με μπροστάρη τον Τζέισον Τέιτουμ ο οποίος έκανε πράγματα και θαύματα στην τέταρτη περίοδο (16 πόντους) οι Σέλτικς επικράτησαν των Σίξερς με 96-86 ισοφάρισαν τη σειρά σε 3-3 και πλέον τα πάντα αναμένεται να κριθούν στο Game 7 στη Βοστώνη.
Comeback
Οι «Κέλτες» είχαν την υπεροχή στο πρώτο ημίχρονο, αφού προηγήθηκαν με 22-29 στο πρώτο δωδεκάλεπτο και έκλεισαν το ημίχρονο στο +7 (43-50), με τους Σίξερς να κάνουν comeback στο δεύτερο μέρος.
Με επί μέρους 30-21 οι Σίξερς πήραν το προβάδισμα στη λήξη του τρίτου δωδεκαλέπτου (73-71), ωστόσο κάπου εκεί ανέλαβε δράση ο Τέιτουμ οδηγώντας τους Σέλτικς στη νίκη με 95-86.
Ακολουθήστε το in.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις