Ρεάλ Μαδρίτης – Βαγιαδολίδ 6-0: Εξάσφαιρη με θρυλικό Μπενζεμά

Η Ρεάλ Μαδρίτης διέσυρε με 6-0 τη Βαγιαδολίδ στο Μπερναμπέου με τον Γάλλο φορ να πετυχαίνει χατ τρικ σε 6,5 λεπτά…

Η Ρεάλ Μαδρίτης σε ένα από τα κορυφαία της ματς τη φετινή σεζόν, διέλυσε τη Βαγιαδολίδ με 6-0 με τον Καρίμ Μπενζεμά να κάνει μυθική εμφάνιση και να πετυχαίνει χατ-τρικ σε 6,5 λεπτά.

Στο -12 από την Μπαρτσελόνα ξανά οι Μαδριλένοι λίγο πριν το μεταξύ τους Κλάσικο για το Κύπελλο, που όμως απέχουν πολύ για να κυνηγήσουν το πρωτάθλημα από την ομάδα του Τσάβι.

Όσον αφορά το ματς, στο 8ο λεπτό η Βαγιαδολίδ είχε δοκάρι σε σουτ του Μέσα ενώ στο 21’ ο Ασένσιο άνοιξε δεξιά στον Ροδρίγο που με διαγώνιο σουτ έγραψε το 1-0. Στο 24ο λεπτό ο Ασένχο σταμάτησε το σουτ του Μπενζεμά αλλά στο 29’ ο Βινίσιους σέντραρε από αριστερά και ο Μπενζεμά με κεφαλιά ψαράκι στο πίσω δοκάρι έκανε το 2-0.

Στο 31’ ο Ασένχο νίκησε τον Ασένσιο σε τετ α τετ αλλά στο επόμενο λεπτό ο Μπενζεμά βρήκε χώρο έξω από την περιοχή, έκανε μια προσποίηση και με όμορφο σουτ έγραψε το 3-0. Μάλιστα στο 36ο λεπτό μετά από σέντρα του Βάθκεθ από δεξιά, ο Μπενζεμά με φοβερό ψαλιδάκι διαμόρφωσε το 4-0 και στο 40’ το πλασέ του Γάλλο σταρ έξυσε το δοκάρι της Βαγιαδολίδ.

Η Βαγιαδολίδ είχε και 2ο δοκάρι στο 46ο λεπτό με τον Κικε Πέρεθ που μόλις είχε μπει στο ματς ενώ στο 62’ και το πλασέ του Ροδρίγο από κοντά σταμάτησε στο δοκάρι.

Στο 66ο λεπτό ο Ροδρίγο σκόραρε αλλά το γκολ ακυρώθηκε για χέρι του Βινίσιους στην αρχή της φάσης και στο 72’ ο Βαγιέχο παραλίγο να σκοράρει με κοντινή προβολή.

Τελικά στο 73’ο Ροδρίγο έκανε το γύρισμα από αριστερά και ο Ασένσιο πλάσαρε από το πέναλτι για το 5-0.Στο 80’ και στο 84’ ο Ασένχο είπε όχι σε σουτ των Ροδρίγο και Ασένσι ενώ στο 86’ σταμάτησε και τον Βάθκεθ και στην επαναφορά ο Αζάρ αστόχησε σε κενή εστία.

Στο 90+1′ ο Ασένχο έκανε λάθος, ο Αζάρ βρήκε όμορφα τον Βάθκεθ που πλάσαρε από δεξιά για το 6-0.

ΡΕΑΛ: Κουρτουά, Μιλιτάο, Αλάμπα (69’ Βαγιέχο), Βάθκεθ, Καμαβινγκά, Κρόος, Τσουαμενί, Ασένσιο, Ροδρίγο (82’ Οντριοθόλα), Βινίσιους (69’ Θεμπάγιος), Μπενζεμά (65’ Αζάρ)

ΒΑΓΙΑΔΟΛΙΔ: Ασένχο, Φρεσνέδα, Λουίς Πέρεθ (46’ Αγουάδο), Ελ Γιαμίκ, Χοακίν Φερνάντεθ, Μέσα (46’ Κίκε Πέρεθ), Μόντσου, Ρόσα (60’ Τόρες), Χόνγκλα (46’ Πλάνο), Πλάτα (71’ Αμαλά), Λεόν

LIVE: Τενερίφη – Περιστέρι

Παρακολουθήστε live στις 19:00 την εξέλιξη της αναμέτρησης Τενερίφη – Περιστέρι για τον ημιτελικό του Final Four του Basketball Champions League. Tηλεοπτικά από Cosmote Sports 4.