«Ξέσπασμα» του Ολυμπιακού με σούπερ Μπιέλ και Κανός (6-0) - Δείτε όλα τα γκολ (vid)

«Ξέσπασμα» του Ολυμπιακού με σούπερ Μπιέλ και Κανός (6-0) – Δείτε όλα τα γκολ (vid)

Ο Ολυμπιακός πραγματοποίησε εξαιρετική εμφάνιση και συνέτριψε τον Λεβαδειακό με 6-0

Ο Ολυμπιακός έδειξε από το ξεκίνημα του αγώνα με τον  Λεβαδειακό πως έψαχνε ένα «ξέσπασμα» και από τη στιγμή που οι ερυθρόλευκοι προηγήθηκαν στο δεύτερο μόλις λεπτό της αναμέτρησης με τον Μπιέλ, όλα έγιναν πιο εύκολα για την ομάδα του Πειραιά.

Θα πρέπει εδώ να σημειωθεί πως πριν από την έναρξη της αναμέτρησης, τηρήθηκε ενός λεπτού σιγή στη μνήμη των θυμάτων της τραγωδίας στα Τέμπη.

Οι πρωταθλητές πραγματοποίησαν πολύ καλή εμφάνιση, πέτυχαν έξι γκολ και είχαν κι άλλες ευκαιρίες απέναντι στους Βοιωτούς.

Μεγάλοι πρωταγωνιστές των γηπεδούχων ήταν ο Πεπ Μπιέλ και ο Σέρτζι Κανός, που πέτυχαν από δύο γκολ και μάλιστα ο δεύτερος σκόραρε δύο φορές μέσα σε δύο λεπτά στο φινάλε της αναμέτρησης.

Δείτε τα στιγμιότυπα από την άνετη νίκη του Ολυμπιακού

Οριστικό: Απορρίφθηκε το αίτημα της Φενέρμπαχτσε πριν τον Ολυμπιακό

Οριστική απόφαση για τον αγώνα Σούπερ Καπ της Φενέρμπαχτσε πριν τα ματς με τον Ολυμπιακό για το Europa Conference League