Αλ Ουεντά – Αλ Νασρ 0-4: Show Ρονάλντο με τέσσερα γκολ (vid)

Ο Κριστιάνο Ρονάλντο έκανε… πλάκα στην αναμέτρηση της Αλ Νασρ κόντρα στην Αλ Ουεντά, σκοράροντας τέσσερα γκολ στη νίκη της ομάδας του με 4-0.

Η διαφορά κλάσης και η ποιότητα του Κριστιάνο Ρονάλντο κάνει ήδη τη… διαφορά στο πρωτάθλημα της Σαουδικής Αραβίας, ακόμη και στα 38 του.

Ο Πορτογάλος σούπερ-σταρ ήταν ο απόλυτος πρωταγωνιστής στην εμφατική εκτός έδρας νίκη της Αλ Νασρ επί της Αλ Ουεντά στο πλαίσιο της 16ης αγωνιστικής της Saudi Professional League, σημειώνοντας και τα τέσσερα γκολ της ομάδας του (4-0) μέσα σε 61 λεπτά!

Ο CR7 πέτυχε δύο γκολ στο 21’ και στο 40’, «καθαρίζοντας» από το πρώτο 45λεπτο τη νίκη της ομάδας του, όμως δεν έμεινε εκεί… Συνέχισε το ίδιο εντυπωσιακά και στο δεύτερο ημίχρονο και με άλλα δύο γκολ (51’ πέναλτι, 61’) έβαλε την πρώτη «σφραγίδα» του στο πρωτάθλημα της αραβικής χώρας.

Μάλιστα, με το πρώτο γκολ που σημείωσε κόντρα στην Αλ Ουεντά , ο Κριστιάνο Ρονάλντο έφτασε τα 500 τέρματα στην καριέρα του (μόνο) σε αγώνες πρωταθλήματος.

Τα 311 τα είχε πετύχει με τη φανέλα της Ρεάλ Μαδρίτης, ενώ έχει ακόμα 103 με την Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ στην Premier League, 81 στη Serie A με τη Γιουβέντους και 3 στην Primeira Liga της Πορτογαλίας με την Σπόρτινγκ Λισσαβόνας.

Το κοντέρ του πλέον γράφει… 503 (μαζί με τα άλλα 3 γκολ που πέτυχε ακολούθως στο ματς με την Αλ Ουεντά) και συνεχίζει.

LIVE: Αταλάντα – Λίβερπουλ

Παρακολουθήστε live στις 22:00 την εξέλιξη της αναμέτρησης Αταλάντα – Λίβερπουλ για τα προημιτελικά του Europa League. Τηλεοπτικά από Cosmote Sport 7 HD.