Το «πάρτι» του Ολυμπιακού στον Βόλο – Έτσι έγινε το 4-0 (vids)

Ο Ολυμπιακός ήταν καταιγιστικός στον Βόλο επικρατώντας με 4-0 στο Πανθεσσαλικό. Δείτε όλα τα γκολ των Ερυθρόλευκων.

Μπροστά σε δεκάδες χιλιάδες οπαδούς του, ο Ολυμπιακός πέρασε από το Πανθεσσαλικό με το άνετο 4-0 απέναντι στον Βόλο, για την 17η αγωνιστική της Super League.

Οι πρωταθλητές Ελλάδας προηγήθηκαν στο 7ο λεπτό χάρη στην εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Πεπ Μπιέλ, για να διπλασιάσει τα τέρματα ο Ιν-Μπεόμ Χουάνγκ στο 22′ με ένα καταπληκτικό σουτ εκτός περιοχής με το αριστερό.

Το γκολ του Μπιέλ:

Το γκολ του Χουάνγκ:

Λίγο πριν το φινάλε του ημιχρόνου ο Ρέαμπτσιουκ υποδέχθηκε την μπαλιά του Φορτούνη, σέντραρε με το αριστερό και ο Μπακαμπού με κεφαλιά ακριβείας έκανε το 3-0 υπέρ του Ολυμπιακού.
Η κεφαλιά του Μπακαμπού:

Στο δεύτερο μέρος ο Μπιέλ γέμισε προς την περιοχή, οι παίκτες του Βόλου δεν κατάφεραν να διώξουν, με την μπάλα από το κεφάλι του Μπαριέντος να φτάνει στον Αραμπί μέσα στην περιοχή. Εκείνος εκτέλεσε για το 4-0.
Το γκολ του Ελ Αραμί:

Μπαρτσελόνα – Ολυμπιακός 75-77: ΘΡΥΛΑΡΑ στη Βαρκελώνη – Μυθική εμφάνιση και break για το 1-0!

Μυθικό παιχνίδι για τον Ολυμπιακό, που «έσπασε» την έδρα της Μπαρτσελόνα και έκανε το 1-0 στη σειρά των playoffs της Euroleague.