Βέλιτς: «Όλα πήγαν στραβά…»

Απογοητευμένος ο Γιασμίνκο Βέλιτς, μετά την ήττα από τον ΠΑΣ Γιάννινα.

Κατήφεια και απογοήτευση προκάλεσε στο στρατόπεδο του Λεβαδειακού η εντός έδρας ήττα από τον ΠΑΣ Γιάννινα με 3-1, για την 17η αγωνιστική της Super League.

Ο τεχνικός του συλλόγου της Βοιωτίας, Γιασμίνκο Βέλιτς, στις δηλώσεις που έκανε μετά την ολοκλήρωση της αναμέτρησης, τόνισε ότι όλα πήγαν στραβά στο σημερινό παιχνίδι για την ομάδα του.

Αναλυτικά όσα είπε ο Γιασμίνκο Βέλιτς στην κάμερα της Cosmote TV:

«Σίγουρα για εμας σήμερα όλα πήγαν στραβά ενώ ο ΠΑΣ Γιάννινα ό,τι έκανε του πήγαινε τέλεια. Στο πρωτο ημίχρονο κάναμε αρκετά λάθη και κινδυνεύαμε με τις μεταβιβάσεις. Αντιμετωπίζαμε μία πολύ δύσκολη ομάδα. Από τα λάθη μας κινδυνεύαμε. Όταν ισορρόπησε το ματς δεχθήκαμε το γκολ στο τέλος του ημιχρόνου.

Χάσαμε ευκαιρίες μετά και κόντρα στη ροή του ματς η ομάδα των Ιωαννίνων εβαλε δεύτερο γκολ και στη συνέχεια βρήκε και τρίτο. Καταφέραμε να σκοράρουμε ένα γκολ που χρειαζόμασταν πολύ πιο πριν και θα μπορούσε να μας βάλει ξανά στο ματς.

Υπάρχουν και αυτά τα ματς που για τον αντίπαλο πηγαίνουν όλα καλά και σε εμας όχι. Δεν μπορώ να έχω παράπονο από τους παίκτες, προσπάθησαν. Το πρωτάθλημα έχει αρκετό δρόμο ακόμη.»

Παναθηναϊκός – Ολυμπιακός 60-50: Ισοφάρισε σε 2-2 και ο τίτλος θα κριθεί σε πέμπτο παιχνίδι

Ο Παναθηναϊκός ισοφάρισε την σειρά με τον Ολυμπιακό (60-50), στους τελικούς της Α1 Μπάσκετ Γυναικών και πλέον όλα θα κριθούν στο 5ο ματς.