![«Σώθηκε» στο 92' η Αταλάντα (2-2)](https://www.in.gr/wp-content/uploads/2023/01/413eb3804caa1784a1b72373b81e06b7o2-e1672849772566.jpg)
«Σώθηκε» στο 92′ η Αταλάντα (2-2)
Φουλ της ισοπαλίας σε Σπέτσια και Τορίνο.
Spotlight
Το γκολ του Πάσαλιτς στις καθυστερήσεις (90+2’) επέτρεψε στην Αταλάντα να πάρει ένα βαθμό από ένα ματς που έμοιαζε χαμένο και να αποφύγει έτσι την τέταρτη στη σειρά ήττα στο πρωτάθλημα, ολοκληρώνοντας με ισοπαλία (2-2) την εκτός έδρας αναμέτρησή της Σπέτσια.
Μετά τα γκολ που πέτυχαν στα πρώτα 45′ οι Γκιάσι (8′) και Ντζόλα (31′), στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα του Γκασπερίνι μπόρεσε να φτάσει στην ισοφάριση με παίκτες που ήρθαν από τον πάγκο.
Πρώτα (77’) με τον Χόιλουντ και στη συνέχεια με τον Πάσαλιτς . Πριν (62΄) μέσω VAR ακυρώθηκε γκολ των γηπεδούχων με τον Αμπαντού για οφσάιντ. Ο Δημήτρης Νικολάου αγωνίστηκε με τη Σπέτσια σε όλη την διάρκεια του αγώνα και τιμωρήθηκε με κίτρινη κάρτα στο 83’.
Ακολουθήστε το in.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις