Τρίτη 23 Απριλίου 2024
Ράντονιτς: «Μας κόστισαν τα πολλά λάθη»

Ο Ντέγιαν Ράντονιτς δεν θέλησε να πει πολλά μετά την ήττα του Παναθηναϊκού από τον Ολυμπιακό.

Ο Ολυμπιακός ήταν ο μεγάλος νικητής του αιώνιου ντέρμπι κόντρα στον Παναθηναϊκό, με τους ερυθρόλευκους να διατηρούν το αήττητο στην Basket League, αλλά και να διευρύνουν το σερί τους απέναντι στους «πράσινους».

Μετά το τελικό σφύριγμα ο τεχνικός του τριφυλλιού, Ντέγιαν Ράντονιτς στάθηκε στην αστοχία που είχαν οι παίκτες του στα ελεύθερα τρίποντα, ενώ στη συνέχεια τόνισε ότι η σεζόν έχει πολλή δρόμο ακόμα και τα παιχνίδια απέναντι στον «αιώνιο» αντίπαλο θα είναι αρκετά.

Αναλυτικά οι δηλώσεις του:

«Ήταν ένα σκληρό παιχνίδι. Το ξεκίνημα δεν ήταν καλό για μας. Κάναμε κάποια λάθη αμυντικά κυρίως και στη συνέχεια επιθετικά. Στη συνέχεια βελτιωθήκαμε, παίξαμε πολύ καλύτερα στη δεύτερη περίοδο, η επίθεσή μας στο δεύτερο ημίχρονο όμως δεν ήταν τόσο καλή.

Όμως χάσαμε πολλά ανοιχτά τρίποντα. Στο τέλος είχαμε μια καλή ευκαιρία να κερδίσουμε. Θα πρέπει να αναλύσουμε το παιχνίδι και να προετοιμαστούμε για το επόμενο παιχνίδι. Η σεζόν θα έχει πολλά παιχνίδια ακόμη απέναντι στον Ολυμπιακό».

Ολυμπιακός – Φερεντσβάρος 10-8: Φουλάρουν για το Final 4 οι Ερυθρόλευκοι

Ο Ολυμπιακός νίκησε τη Φερεντσβάρος με 10-8, την υποχρέωσε στην πρώτη φετινή της ήττα σε όλες τις διοργανώσεις και έπιασε κορυφή μαζί με τους Ούγγρους.