Μίτσελ: «Κάναμε τέλειο ματς, έγινε ένα ασυγχώρητο λάθος του διαιτητή»

Ο Μίτσελ μίλησε για το ντέρμπι με τον Παναθηναϊκό, τόνισε ότι ο Ολυμπιακός έκανε ένα τέλειο ματς μέχρι το 95ο λεπτό, όμως έχασε ένα δικό του παιχνίδι από ένα ασυγχώρητο λάθος.

Ο Μίτσελ έμεινε πολύ ικανοποιημένος από τους παίκτες του μετά την ισοπαλία με τον Παναθηναϊκό (1-1), λέγοντας πως οι ερυθρόλευκοι έκαναν ένα τέλειο ματς αλλά δεν πήραν τη νίκη λόγω ενός ασυγχώρητου λάθους στις καθυστερήσεις.

Ο Ισπανός τεχνικός τόνισε ότι ο Ολυμπιακός ήταν εξαιρετικός και πως τον θυμώνει το αποτέλεσμα και ο τρόπος που ήρθε, ενώ υπογράμμισε ότι η διαφορά των δυο ομάδων δεν είναι στους 10 βαθμούς.

Αναλυτικά οι δηλώσεις του:

«Πραγματικά το είχαμε πει πως έχουμε βελτιωθεί και μπορούμε να κερδίσουμε τον οποιονδήποτε. Μας θυμώνει το αποτέλεσμα. Έτσι είναι, ο προπονητής καμιά φορά νομίζει πως έχει καταφέρει κάτι αλλά τελικά δεν γίνεται.

Έγινε ένα ασυγχώρητο λάθος του διαιτητή στο 96 κάνοντας ένα τέλειο ματς μέχρι τότε. Ήταν ένα ασυγχώρητο λάθος. Πραγματικά η διαφορά είναι 10 βαθμοί αλλά στην πραγματικότητα φαίνεται πως δεν είναι τόση.

Ισοφαριστήκαμε στις καθυστερήσεις και έτσι νομίζω είναι και η διαφορά. Κανονικά είναι διαφορετική»