Μπαρτζώκας: «Έπρεπε να παίξουμε ένα καλό τρίτο δεκάλεπτο για να κερδίσουμε»

Ο Γιώργος Μπαρτζώκας στάθηκε στην εμφάνιση του Ολυμπιακού στο τρίτο δεκάλεπτο, η οποία έφερε και την άνετη νίκη κόντρα στον Ιωνικό.

Ο Ολυμπιακός νίκησε εύκολα τον Ιωνικό με 107-81 για την πέμπτη αγωνιστική της Basket League, αν και για ένα μεγάλο διάστημα του ματς βρήκε αντίσταση.

Η πολύ καλή τρίτη περίοδος των «ερυθρόλευκων» στο παιχνίδι, ήταν αυτή που… καθάρισε την μπουγάδα για την ομάδα του Γιώργου Μπαρτζώκα και εκεί στάθηκε στις δηλώσεις του στην ΕΡΤ ο Έλληνας τεχνικός.

Όσα είπε ο Μπαρτζώκας:

Για το ματς: «Ο Ιωνικός έπαιξε καλά, είναι μία καλή ομάδα με καλό σουτ από την περιφέρεια μετά τα σκριν και έπρεπε να παίξουμε ένα καλό τρίτο δεκάλεπτο για να κερδίσουμε».

Για τις δύο συνεχόμενες ήττες: «Δεν ήταν δύο συνεχόμενα γιατί είχαμε παίξει και με το Λαύριο. Κατάλοιπο μόνο βαθμολογικό ήταν. Παίξαμε στις 9 την Παρασκευή και σήμερα 15:45 και είναι από τα παιχνίδια που θέλουν προσοχή για να πάρεις τη νίκη».

Σε κίνδυνο οι ισπανικοί σύλλογοι και η Φούρια Ρόχα λόγω της κυβερνητικής κηδεμονίας στην ομοσπονδία

Στελέχη της UEFA θεωρούν πως η κυβερνητική κηδεμονία στην ισπανική ομοσπονδία δεν μπορεί να γίνει αποδεκτή από τη στιγμή που δεν υπήρξε η ίδια ανοχή και σε άλλες παρόμοιες περιπτώσεις.