Ο Απόλλων Λεμεσού ηττήθηκε με 3-2 από την Άλκμααρ στην Ολλανδία για την 3η αγωνιστική των ομίλων του Europa Conference League – Η Βιγιαρεάλ διέλυσε με 5-0 την Αούστρια Βιέννης – Όλα τα αποτελέσματα.

Η Άλκμααρ υποδέχτηκε τον Απόλλωνα Λεμεσού στην Ολλανδία για την 3η αγωνιστική των ομίλων του Europa Conference League, με τους Κύπριους να το παλεύουν αλλά τελικά να γνωρίζουν την ήττα με 3-2 και να παραμένουν στην τελευταία θέση με 1 βαθμό, την ώρα που η Άλκμααρ έφτασε τους 9 βαθμούς.

Ο Όντεγκαρντ άνοιξε το σκορ στο 16′, με τον Τζούστεν στο 19′ να ισοφαρίζει σε 1-1. Ο Ντε Βιτ έκανε το 2-1 στο 62′, αλλά και πάλι ο Απόλλων απάντησε για το 2-2 στο 71′. Ωστόσο, οι Ολλανδοί πήραν τη νίκη χάρη σε τέρμα του Κάρισον στο 85′.

Το απόλυτο των νικών πέτυχε και η Βιγιαρεάλ, η οποία δεν συνάντησε καμία δυσκολία απέναντι στην Αούστρια Βιέννης, επικρατώντας πολύ άνετα με 5-0.

Τα αποτελέσματα της βραδιάς:

1ος όμιλος

Χαρτς (Σκωτία)-Φιορεντίνα (Ιταλία) 0-3

(4΄ Μαντραγκόρα, 42΄ Κουαμέ, 79΄ Γιόβιτς)

RFS (Λετονία)-Μπασακσεχίρ (Τουρκία) 0-0

2ος όμιλος

Άντερλεχτ (Βέλγιο)-Γουέστ Χαμ (Αγγλία) 0-1

(79΄ Σκαμάκα)

Σίλκεμποργκ (Δανία)-Στεάουα Βουκ. (Ρουμανία) 5-0

(3΄ Κλίνγκε, 8΄ Κουσκ, 35΄ πέν. Χελένιους, 58΄ Θόρντασον, 71΄ Άνταμσεν)

3ος όμιλος

Λεχ Πόζναν (Πολωνία)-Χάποελ Μπεερ Σεβά (Ισραήλ) 0-0

Βιγιαρεάλ (Ισπανία)-Αούστρια Βιέννης (Αυστρία) 5-0

(18΄ Μπαένα, 43΄ Ντανζούμα, 76΄, 80΄, 88΄ Μοράλες)

4ος όμιλος

Σλοβάτσκο (Τσεχία)-Νις (Γαλλία) 0-1

(54΄ Πέπε)

Κολονία (Γερμανία)-Παρτίζαν (Σερβία) 0-1

(9΄ Μάρκοβιτς)

5ος όμιλος

Ντνίπρο (Ουκρανία)-Βαντούζ (Λιχτενστάιν) 2-2

(5΄ Ντόβμπικ, 78΄ Πικχαλγιόνοκ – 26΄ Φεχρ, 47΄ Γκάσερ)

Άλκμααρ (Ολλανδία)-Απόλλων Λεμεσού (Κϋπρος) 3-2

(16΄ Όντγκααρντ, 62΄ πέν. Ντε Βιτ, 85΄ Κάρλσον – 20΄ Γιούστεν, 71΄ Καμπράλ)

6ος όμιλος

Μόλντε (Νορβηγία)-Σάμροκ Ρόβερς (Ιρλανδία) 3-0

(10΄, 49΄ Μπρίνχιλντσεν, 58΄ Χουσαΐν)

Γάνδη (Βέλγιο)-Τζουργκάρντεν (Σουηδία) 0-1

(38΄ Φίντελ)

7ος όμιλος

Σίβασπορ (Τουρκία)-Μπαλκάνι (Κόσοβο) 3-4

(1΄ Ούλβεσταντ, 76΄, 90΄+1 Γιεσιλγιούρτ – 20΄ Τάκι, 31΄ Ποτόκου, 66΄ Κορένιτσα, 90΄+4 Κρασνίκι)

Σλάβια Πράγας (Τσεχία)-Κλουζ (Ρουμανία) 0-1

(45΄ Γιάνγκα)

8ος όμιλος

Πιούνικ (Αρμενία)-Ζαλγκίρις Βίλν. (Λιθουανία) 2-0

(44΄ Ζουνίνιο, 61΄ Οτουμπάντζο)

Βασιλεία (Ελβετία)-Σλόβαν Μπρατ. (Σλοβακία) 0-2

(36΄ Πάουστσεκ, 45΄+1 Κάβριτς)

Ακολουθήστε το in.grστο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις
Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, στο in.gr